התחרות, שזכתה לתמיכתו של ראש העיר חיים ביבס, צפויה לכלול את ענפי הספורט:כדורסל, טניס, טניס שולחן, כדורגל, שחייה, סייף ובוצה- ענף ספורט ייחודי למוגבלות גופנית מורכבת.

על פי התכנית, התחרויות ייפתחו בהפנינג עירוני בפארק הדגים ולאחר מכן יתחילו מקצי התחרות במתחמים שונים ברחבי העיר. התחרויות מיועדות לספורטאים פאראלימפיים ולתושבי העיר עם מוגבלויות ויתקיימו בשיתוף התאחדות הנכים וגורמים עירוניים נוספים.

ספורט הנכים עבר במהלך השנים תמורות והתפתחויות, מספורט שהחל בתפיסה שיקומית חברתית החל בהדרגה להתפתח במקביל גם בכיוון של ספורט הישגי מקצועי לכל דבר, שמטרתו לאפשר לספורטאי הנכה לממש את הפוטנציאל ההישגי ובמקביל תורם לחיזוק הכוחות הפיזיולוגים, החברתיים והנפשיים שלו במסגרת שמאפשרת לו תחרות הוגנת ומקבלת. 

כחלק מהערכות לתחרויות שיתקיימו במודיעין מכבים רעות, כינסו טאוב ובן אברהם את הועדה לשירותים חברתיים ואת ועדת הספורט לישיבה משותפת בה הוקמה ועדת היגוי למשחקים העירונים וכן התבצעה הערכות לקידום תחום ספורט הנכים בעיר. 

עמיעד טאוב: "תחרויות ספישל מודיעין הינם עדות נוספת לחוזקה של העיר מודיעין מכבים רעות, המובילה מדיניות של העצמה אל מול אתגרים והצדעה לספורטאים המביאים לצד יכולות מקצועיות מרשימות גם דוגמא אישית של עוז רוח נחישות והתמדה. משחקי ספיישל מודיעין יהיו פרויקט דגל עירוני ארצי שכולנו נוכל להתגאות בו".

מחזיקת תיק הספורט, עדי בן אברהם: "המשחקים מתוכננים להשתלב כאחד מתחומי הספורט התחרותי בעיר, במטרה לתת במה חשובה לספורטאים עם מוגבלויות. כמי שעוסקת שנים בספורט אני יודעת שאירועי ספורט מסוג זה מעלים מוטיבציה ולא פעם סוחפים אנשים שלא עסקו בספורט להצטרף לתחום, בדרך שמתאימה ליכולת הפיזיות שלהם. תודה לאגף הספורט על ההתגייסות ובניית תכנית הפעולה".

בשער: צילום אילוסטרציה Depositphotos