בתחילת השבוע נפתחה בעיר ליגת החורף בכדורסל לשחקנים חובבים. בליגה, אותה מרכז אגף הספורט בעמותת סחלבים, ישתתפו השנה 7 קבוצות ובהן כ-100 שחקנים אשר לא משחקים בליגה של האיגוד. עם פתיחת העונה עלו הכדורסלנים על הפרקט באולמות הכדורסל בעיר והחלו להתחרות על מיקומם בטבלה.

בניגוד לליגת התושבים וליגת בתי הכנסת בכדורסל בהן משולבים שחקנים עם עבר עשיר בענף, הן כשחקני נוער והן כשחקנים בוגרים בליגות של איגוד הכדורסל, בליגה החדשה שנפתחה השבוע משחקים רק שחקנים חובבים. כך למעשה הליגה תאפשר לקבוצות המשחקות במגרשי הכדורסל ברחבי העיר להיפגש בכל יום ראשון ושני במסגרת הליגה ולהתחרות בצורה מסודרת באולמות המקורים.

המחזור הראשון הפגיש על הפרקט 6 קבוצות שהציגו נחישות ורצינות לא פחות גבוהה. קבוצת "חבובות" ששיחקה באולם השבטים מול "עוצמה עודפים" רשמה ניצחון סוחף של 43:62. במקביל באולם עירוני ג' במשחק צמוד במיוחד התחרו קבוצת "דודה לולה" מול "כיפת ברזל", כאשר המשחק נחתם בניצחון 42:44 לכיפות הברזל. גם באולם של עירוני ד' נרשם משחק מעניין בין קבוצת "מודיעין מכבים" ל"אחרי הבאזר" שעל אף משחק צמוד הצליחו לבסוף "אחרי הבאזר" להגדיל מעט את הפער ולחתום בניצחון 51:57.

מנהל אגף הספורט, חנן דנציגר: "אנו שמחים על פתיחתה של ליגת החורף בכדורסל אשר מספקת מענה והזדמנות עבור ציבור רחב של שחקנים חובבים מהעיר. הליגה מאפשרת לשחקנים להשתלב במסגרת מסודרת ולשחק באולמות המקורים לאורך חודשי החורף ובכך לשמור על פעילות ספורטיבית רציפה."