צילומים: עוצמה מודיעין

נבחרת הכדורסל הבית ספרית של תיכון עירוני א'  הוקמה לפני 6 שנים, במסגרת פרויקט הכדורסל של מועדון כדורסל עוצמה מודיעין, בשיתוף הנהלת בית ספר עירוני א' למדעים ולאומנויות וצוות בית הספר, ובליווי מחלקת הספורט העירונית. הנבחרת מורכבת משחקנים בכיתות י"א עד י"ב, המשחקים בקבוצות ליגה וצמחו יחד במסגרת פרויקט הכדורסל הבית ספרי, אליו הצטרפו בכיתה ז'. 

18 שחקנים משחקים בנבחרת של עירוני א' מודיעין -  עידו יהודאי, רן ויספלד, ירדן הראל, עידו מן, יאיר קרמון, רועי נוימן, אוהד בן נעים, יהונתן כהן, נדב אזולאי, אלעד קורלי, יואב ויטלם, אלון דר, עמית כהן, עידו מנצ'ל, עומר שוורץ, איתי מלץ, טל עוז ושקד בלוקה.

העלייה לליגת העל לתיכונים היא הגשמת חלום עבור מאמני ושחקני הנבחרת. לפני שנתיים הצליחה הנבחרת לעלות לשלב האליפות בגליל, אולם נפלה ברבע הגמר הראשון. השנה, הם עשו זאת, ולראשונה בתולדות הקבוצה, הבטיחו את העלייה לליגת העל לבתי ספר תיכון לאחר שניצחו את מקיף אשקלון בשני משחקי המבחן לעלייה. 

הדרך אל הנצחון

במסגרת הבית המוקדם, הנבחרת גברה על נבחרות התיכונים הימלפרב, זיו ואורט תעופה וחלל, וסיימה במקום הראשון. בחצי הגמר הצטלבה נבחרת עירוני א' בדרבי לוהט מול תיכון מו"ר, שהסתיים בתוצאה 71-59 לטובת נבחרת עירוני א', וזו זכתה בכרטיס עלייה לאליפות בגליל. בסוף חודש נובמבר 2021 יצאה הנבחרת לגליל, שם ניצחה את תיכון רבין אילת ואת תיכון גינזבורג יבנה. ברבע הגמר גברה נבחרת עירוני א' על קרית שרת חולון, ועלתה לשלב חצי הגמר, שמבטיח עלייה אוטומטית לליגת העל לתיכונים או עלייה למשחקי המבחן.

המשחק בשלב חצי הגמר נערך מול עמק חפר, בו הפסידה הנבחרת ממודיעין  ועלתה למשחקי מבחן, שמזמנים את הסיכוי להשתלב בליגת העל לתיכונים באמצעות משחק בית ומשחק חוץ מול קבוצה אחת. הקבוצה שעלתה בהגרלה הייתה קבוצת תיכון מקיף א' אשקלון. מדובר בקבוצה עם מסורת בת 6 שנים בליגת העל לתיכונים.  במשחק זה נצחו המודיעינים את אשקלון בתוצאה 94-53. במשחק החוץ באשקלון שנערך ב-23.12.21 מודיעין הגיעה למשחק עם הפרש של 41 נקודות, והייתה צריכה לשמור על ההפרש הזה או לנצח. המשחק הסתיים בתוצאה 58-57 לטובת אשקלון, בסיום נקודה לאשקלון ונצחון בשני המשחקים לעירוני א' מודיעין. (בסיכום נצחו ב-40 נקודות).


הנצחון לווה בחגיגות גדולות של השחקנים, הנהלת מועדון כדורסל עוצמה מודיעין וצוות פרויקט הכדורסל של עירוני א'


המאמן איתי מידן: "אני מאושר שעשינו את זה! אני מאושר עבור בית הספר והמועדון, ומאושר בשביל אשר חגי, שהכי מגיעה לו הזכייה הזאת! תודה ענקית למנהל בית הספר, ד"ר דביר שלומי, לגלית ברוקר מנהלת הפרויקט, לאשר חגי המנהל המקצועי ולשמעון סלל רוה רודריגז מנהל המועדון, שנתנו הכל עבור הנבחרת, ולכל מועדון כדורסל עוצמה מודיעין שאתנו בכל המסע הזה. אני מאושר מאד עבור שחקני הפרויקט, ובייחוד עבור תלמידי כיתה י"ב, שמסיימים את התיכון בטעם הכי טוב, מבחינת הייצוג הספורטיבי. אני רוצה לציין את הערכתי ואהבתי הגדולה לשנתון 2004, כיתות י"ב, שהם לב גדול ואופי נדיר, והביאו המון כבוד למחלקה: הקפטן רועי נוימן, עידו מנצ'ל , איתי מלץ, עידו יהודאי, טל עוז, אלעד קורלי, עמית כהן, שקד בלוקה, ולא נשכח את רועי גזית שנפצע בכיתה ט' ברגלו, והיה חלק בלתי נפרד מהשנתון הזה! עכשיו הפנים אל ליגת העל בשנה הבאה. כיתות י'-י"א תתחילו להתכונן!"

אלעד שמעונוביץ, משנה לראש העיר ומחזיק תיק הספורט: "בספורט אין קיצורי דרך. רק בבניית תשתית ותהליך ארוך קוצרים הצלחות. לפני 6 שנים התחלנו את 'הפרויקט', ריכזנו בתיכון אחד בשכבת ז' את שחקני הכדורסל הכי טובים מכל העיר. מאז, בנינו שכבה אחרי שכבה, מבחני קבלה, ליווי מקצועי ולימודי, עם אימונים בבוקר ובצהרים, לפני ואחרי הלימודים. נסענו למשחקים מהגליל ועד אשקלון, ועכשיו השגנו את המטרה: השתתפות בליגה היוקרתית, בה משחקים כוכבי העתיד של הכדורסל הישראלי. המטרה היא לתקוע יתד בליגה ולא הבלחה חד פעמית לעונה אחת. אני רוצה להודות לכל השותפים, ראשית לשמעון סלל רוה רודריגז, אשר חגי, איתי מידן והצוות המקצועי של מועדון כדורסל עוצמה מודיעין. ד״ר דביר שלומי וצוות הניהול וההוראה של עירוני א’. חנן דנצינגר ועדי דויטש שהחליף אותו, אגף הספורט ועמותת סחלבים. וכמובן - השחקנים המוכשרים, שנתנו את הלב והנשמה ושמו את מודיעין על מפת הכדורסל הארצית."