תמונה בשער: מועדון דרך הג'ודו

אלפי ספורטאים צעירים הגיעו להתחרות באליפות ישראל בג׳ודו לילדים ונוער. ג'ודאים וג'ודאיות צעירים משלושה בתי הספר לג'ודו הפועלים בעיר במסגרת עמותת סחלבים, לקחו חלק בתחרות וחזרו משם עם 108 מדליות, 34 מהן היו מדליות זהב אשר זיכו אותם בתואר היוקרתי "אלופי ישראל".

בשל כמות המשתתפים הגדולה, נפרסה התחרות על פני שבוע שלם, כאשר בכל יום התחרו המשתתפים בקטגוריות הגיל השונות.


בתי הספר לג'ודו "מיטב מודיעין" של אייל בכר ונתי כפרי, "סאקורה" של איגור רומניצקי, ו"דרך הג'ודו" של עידו ונעם אלקיים, שלחו לתחרות 141 מתמודדים, שהפגינו יכולות מרשימות והצליחו להביא הישגים משמעותיים לעיר.


הג'ודאים בחלוקים הלבנים והכחולים התחלקו על פי קטגוריות משקל וגיל והתחרו ביניהם מהבוקר עד הערב בשמונה זירות במקביל וצברו ניקוד על כל קרב וקרב. הספורטאים הטובים ביותר שהצליחו לצבור את מירב הנקודות על הטלות והכרעות מוצלחות של היריבים על המזרן, זכו במדליה מוזהבת ובתואר הנכסף - אלופי ישראל בג'ודו. עוד במסגרת התחרות זכה "מיטב מודיעין" במקום הראשון בדירוג האגודות. מועדון "דרך הג'ודו" היה המועדון המעוטר ביותר בקרב הילדים ו"סאקורה" רשם אחוזי הצלחה מרשימים כש94% מהספורטאי המועדון חזרו עם מדליות.


מועדון "דרך הג'ודו", ששלחו לתחרות 39 מתמודדים חזרו עם 28 מדליות (בהן 12 זהב), "סאקורה" ששלחו לתחרות 32 מתמודדים חזרו עם 30 מדליות (בהן 7 זהב). "בית הספר לגודו מיטב מודיעין", ששלחו 70 מתמודדים, חזרו עם 50 מדליות (בהן 13 זהב).


בשנתונים 2009-2006 זכו במקום הראשון: אייל לרון, רועי סלעי, ירין אטקין, אלון ביטון, ניתאי נועם, יונתן הרשקוביץ ומארק אורמן מ"מיטב מודיעין". רון מאור, מאור פרידמן, אייל מרציאנו, איליי עינב, גיא נמשיץ, גילעד מאיר, לירוי שניידרמן, ישי עמיחי, גלי רולניק ועפרי רובינוביץ מ"דרך הג'ודו" וכן אוהד תיתן, ראם קובליו, דוד ויצמן, מייק פלדמן, טוני מימון ואורי עובד מ"סאקורה".

בשנתון 2005 זכו במקום הראשון: יאיר גולדמן ונועם גרינברג מ"דרך הגודו" וכן אהוד גנדלר, ענבר פביאן, ינאי נעים ועומר הרמל מ"מיטב מודיעין".

גם בקטגוריית נערים נערות, יש ארבעה אלופי ישראל מהעיר:  דניאל סבג (2000), קרן וייס (2000), עומר אטיאס (2001) ורוי סיון (2001) מ"מיטב מודיעין".

מנהל אגף הספורט בעמותת סחלבים, חנן דנציגר: "העבודה המשותפת עם המאמנים המובילים שיש לנו בעיר יחד עם המעטפת המקצועית של אגף הספורט בסחלבים ופיתוח הסגלים באמצעות פרוקיט אתנה, הפכו את העיר מודיעין מכבים רעות לעיר המעוטרת ביותר מבחינת ההישגים. חלק גדול מהמדליות הן בזכות הקמת נבחרת עירונית לצעירים בגילאי 14-12 המשלבת ספורטאים של שלושת המועדונים כאן בעיר תחת קורת גג אחת."