בסוף השבוע האחרון נערכה תחרות גביע המדינה בסייף לבוגרים בסגנון דקר האולימפי. יאנה בוטביניק (20) ממועדון הסייף העירוני "סייפי מודיעין" הפועל בעמותת סחלבים בהדרכתם של דימה פודולסקי ו-ויקטור גלז, השתתפה השנה לראשונה בתחרות וקטפה את הגביע. זאת לאחר שסיפקה רצף קרבות משכנע במיוחד וצברה לא פחות מ-48 נקודות.

עם כניסתה לדירוג הבוגרים, לאחר שדורגה במקום ה-11 בעולם בנוער ולאחר שבשנה שעברה זכתה כאן בישראל בגביע המדינה לנוער, הגיעה בוטביניק נחושה לקטוף גם את הגביע של הבוגרים. זה התחיל עם שישה ניצחונות בשלב הבתים שהכניסו אותה אוטומטית לשלב 16 באחרונות.

כדי להעפיל לשמינית הגמר ניצחה בוטביניק שתי סייפות ממעלות: את קמילה דירקטור בקרב מחושב שהסתיים בניצחון 6:15 ואת אדל בוגדנוב בתוצאה 9:15. בכניסה לרבע הגמר סייפה מול אווה גלפר  מירושלים. השתיים נלחמו על המעבר לשלב הבא אך בוטביניק שהציגה שליטה מעולה חתמה את הקרב בתוצאה 10:15.

בחצי הגמר נפגשה בוטביניק עם ניקול גברילקו ממעלות, חברת נבחרת הבוגרות, לקרב מותח במיוחד. גברילקו שהגיעה נחושה סיפקה פייט מרשים והובילה אך בוטביניק הצליחה להתאושש ולצמצם ואף לסיים את הקרב בתוצאה הצמודה 14:15.

מה שהתחיל צמוד בחצי הגמר, נגמר צמוד עוד יותר בגמר עצמו, בקרב מורט עצבים מול קטיה דוידזון מהפועל אלפי מנשה. לאורך כל הקרב נקודה רדפה נקודה עד שלבסוף הצליחה בוטבניק להגיע ליתרון קל, לסיים את הקרב התוצאה 14:15, לעלות לראש הפודיום ולהניף את הגביע.

כעת מתכוננת בוטביניק לקראת אליפות הארץ שתיערך באפריל, ולתחרות הגרנד פרי בוגרים שתיערך בקולומביה ותיפתח את סבב התחרויות המעניקות ניקוד לאולימפיאדה.

המאמנים דימה פודולסקי ו-ויקטור גלז: "כל הכבוד ליאנה על ההישג המרשים ששם אותה במקום מאוד משמעותי בנבחרת הבוגרות. ההישג מבטא את ההתמדה והעבודה הקשה באימונים ואנו גאים בה על כך. במאי מתחיל המרוץ לכרטיס הכניסה לאולימפיאדה ואנחנו מחזיקים אצבעות ומאחלים לה בהצלחה."