הג'ודאית גילי שריר מבית הספר לג'ודו 'מיטב מודיעין' השתתפה בסוף השבוע האחרון, במסגרת נבחרת ישראל, בתחרות הגראנד פרי הוהוט שבסין וזכתה במקום השני. זאת לאחר שצברה ארבעה ניצחונות עם ארבעה איפונים ופספסה את הגמר בשל פציעה.

במהלך התחרות, בדרכה למקום השני, הצליחה שריר לגבור על טינקסיאן יאהו הסינית ועל המונגולית מונגנצ'אימיג באלדורג' המדורגת ראשונה בתחרות. ברבע הגמר גברה שריר על יסמין הורלווילה הצרפתייה וקבלה את כרטיס הכניסה לחצי הגמר. שריר, שהגיע נחושה לקרב מול הקנדית קתרין פינארד הצליחה לנצח גם אותה בניקוד זהב, זאת על אף פציעה בקרסול ממנה סבלה בדקות האחרונות של הקרב. בהוראת הצוות הרפואי של הנבחרת התבקשה שריר שלא להתייצב לגמר בשל חומרת פציעתה והסתפקה במקום השני ובמדליית כסף.

תחרות הגראנד פרי, היוותה את יריית הפתיחה של הג'ודאיות בדרכן למשחקים האולימפיים. זוהי למעשה התחרות הראשונה בה ניתן לצבור ניקוד אוליפי, כאשר 18 המדורגים והמדורגות שיצברו את מירב הנקודות עד לסגירת הרשימה יזכו בכרטיס הכניסה לאולימפיאדת טוקיו 2020. אין ספק שמדליית כסף זו פתיחה טובה עבור הג'ודאית הצעירה של מיטב מודיעין שרק לא מזמן עשתה את המעבר לבוגרות.

המאמן אייל בכר ממועדון "מיטב מודיעין" הפועל בעמותת סחלבים: "גילי ממשיכה לטפס בדירוג לקראת טוקיו ומביאה גאווה גדולה למועדון. אומנם זו הייתה התחרות הראשונה בסבב שמזכה אותה בנקודות אך היא פותחת את הסדרה של התחרויות בצורה מרשימה. היא מפגינה יציבות מבחינת ההישגים בשנים האחרונות ומפה אפשר רק להעלות למעלה. ברמה האישית אני יכול להגיד בגאווה שאחרי 20 שנות עבודה במועדון, יש לנו ספורטאית ברמה אולימפית."