מאת: רמי היפש

יום שישי שעבר היה יום מיוחד עבור אהוד כחילה. המאמן החדש של "עירוני מודיעין" הוביל את קבוצתו למשחק חוץ קשה מול מ.ס. דימונה – אחת הקבוצות החזקות בליגה והקבוצה שאותה אימן כחילה במשך שנתיים וחצי.

"דימונה היא הקבוצה הכי טובה בליגה", אומר כחילה. "יש להם תקציב גבוה, מגרש ביתי מאוד ויתרון איכותי, אבל אנחנו הגענו עם הרבה נחישות והקרבה. שיחקנו בשיטה שלהם והפתענו אותם". מודיעין ניצחה את המשחק 1:2.

בהנהלת מודיעין התלהבו מהתוצאה. "זה היה ניצחון של מאמן. הם טובים מאתנו בשלוש דרגות. בקושי יצאנו מהרחבה והצלחנו לנצח".

זה היה המשחק השלישי של כחילה כמאמן הקבוצה. כחילה, שחקן עבר של בית"ר ירושלים שאימן בעבר את מכבי באר שבע, עירוני נתיבות ומ.ס. דימונה, הגיע למודיעין כשזו היתה במשבר. הקבוצה פתחה את העונה בצורה לא טובה והשיגה 12 נקודות מ-12 משחקים. ראשי הקבוצה, שחששו מהמבחנים נגד הירידה לליגה ג', החליטו לפטר את המאמן דני רודיטי, שבעונה שעברה הצליח להוציא את מודיעין מהתחתית, ולהביא במקומו את כחילה.

בשלושה שבועות בקבוצה הצליח כחילה לנצח בחוץ את מ.ס. באר שבע, לסיים בבית בתיקו מול קרית מלאכי החזקה ולנצח בדימונה. "המטרה שלי היתה לייצב את הקבוצה ולהשיג נקודות", אומר כחילה. "הביאו אותי כשהקבוצה הייתה נקודה מהמבחנים, והבריחה מהתחתית ולחימה היא הדבר החשוב יותר כעת מכדורגל אטרקטיבי. השחקנים קיבלו יותר ביטחון והצלחנו להתקדם, אבל המצב עדיין נזיל. יש לנו כבר 19 נקודות – אבל אנחנו רק חמש נקודות מהמקום למבחנים והתחתית עדיין קרובה. כבר בשישי מחכה לנו משחק מול בית"ר גבעת זאב. היא אמנם אחרונה בטבלה, אבל קבוצה ביתית מאוד".

כחילה היה שמח להתחזק בכמה שחקנים לקראת הסיבוב השני בליגה ב', אבל הוא מציאותי: "קשה מאוד להביא שחקנים באמצע העונה, בעיקר לקבוצה שרחוקה מהצמרת. 


בסך הכול מודיעין היא מקום מצוין. יש פה מתקנים ברמה גבוהה, מחלקת נוער מפותחת וטובה בהשוואה למועדונים אחרים, גם כאלה שנמצאים בליגה הלאומית וחומר שחקנים טוב שצריך לעבות אותו".


השאיפות  של מודיעין השנה צנועות. הפער בינה לבין עירוני שדרות במקום החמישי הוא 12 נקודות. שדרות נאבקת על העלייה עם הפועל ירוחם, דימונה, עירוני אשדוד ועירוני קרית מלאכי, כשפער של שתי נקודות מבדיל בין חמש הראשונות. "מחוז דרום ב' הוא החזק ביותר בליגה ב'. שדרות השקיעה 2 מיליון שקל כדי לעלות ליגה, עירוני אשדוד כל הזמן מתחזקת, התקציב של דימונה חסר תקדים וקבוצות כמו ירוחם וקרית מלאכי הן כאלה שקשה מאוד לשחק נגדן", מנתח כחילה. "אם מודיעין היתה משחקת במחוז דרום א' היא היתה מתמודדת כל שנה על עלייה לליגה א'".

האם עירוני מודיעין, אחרי שנים שבהן הישג השיא שלה היה גמר הפלייאוף של ליגות ב', מסוגלת לעלות ליגה? כחילה מאמין שזה יקרה בעתיד. "אמרתי לאנשי הקבוצה שצריך להתקדם ולחשוב על מטרות כמו עליית ליגה. השנה להגיע לפלייאוף יהיה קשה וכמעט לא ריאלי, אבל בעתיד, מודיעין עם המתקנים שיש לה, והתנאים שלה צריכה להגיע לליגה גבוהה יותר".

צילומים: עירוני מודיעין