בימים אלו מזמינים באגף הספורט קבוצות כדורגל חובבניות של תושבי מודיעין מכבים רעות בני 28 ומעלה לקחת חלק בליגת הכדורגל שתחל בעיר לאחר החגים, בתחילת חודש מאי. על פי התוכנית, הקבוצות ייפגשו אחת לשבוע בשעות הערב במהלך החודשים מאי-יולי במגרש הכדורגל החדש, ליד הפארק הטכנולוגי ויתחרו ביניהן, בהרכב של שבעה שחקנים ושוער, על התואר אלופת העיר בכדורגל.

ליגת כדורסל תושבים, המשוחקת במהלך השנים במודיעין מכבים רעות, כבר הפכה מזמן לשם דבר בספורט הקהילתי בעיר. בעקבות ההצלחה של ליגה זו ושל ליגות בתי הכנסת הפועלות בעיר, התווספה לה ליגת התושבים בכדורגל שלאחר עונה אחת מוצלחת ממשיכה כעת לעונה נוספת.

תכנית המשחקים הסופית תיקבע על פי כמות הקבוצות הנרשמות. על מנת להשתתף כל שנדרש לעשות זה לארגן קבוצה של 12-10 חברים שחיים ונושמים כדורגל, להירשם ולהתחיל לשחק. ההרשמה מתבצעת עד ליום חמישי 21.4.18 באמצעות אתר עמותת סחלבים, תחת הלשונית "ליגות עממיות".

מ"מ ראש העיר ויו"ר עמותת סחלבים, שלמה פסי: "אנו מעודדים במסגרות העירוניות  את ההשתתפות של התושבים בענפי הספורט השונים ומקיימים בעיר ליגות עממיות. כדורגל כענף פופולרי נמצא במוקד ההתעניינות של תושבים רבים והחלטנו לפתוח ליגה זו ולהזמין את התושבים לבוא ולקחת חלק בפעילות הספורטיבית, שתורמת בין היתר לאורח חיים בריא. אני מברך את אגף הספורט בעמותת סחלבים על היוזמה ומזמין את תושבי העיר להצטרף."

חבר המועצה ומחזיק תיק הספורט, אלעד שמעונוביץ: "באגף הספורט אנחנו שמים דגש מרכזי על תחום הספורט העממי ועידוד כמה שיותר תושבים לעסוק בפעילות ספורטיבית ולשמור על אורח חיים בריא. ליגת התושבים מאפשרת לתושבי העיר חובבי הכדורגל לקחת חלק בטורניר קהילתי ותחרותי ואני מזמין את כולם לבוא ולהשתתף."