לא פחות מ-16 קבוצות, בהן 180 שחקנים יכדררו השנה במסגרת הליגה, המייצגת יותר מ-25 קהילות בתי כנסת מכל רחבי העיר. 12 קבוצות כבר הספיקו להעלות על הפרקט במוצאי שבת האחרונה ולהציג את יכולתן במחזור המשחקים הראשון.

במסגרת הליגה אותה מארגן אגף הספורט בעמותת סחלבים, נפגשות הקבוצות מידי מוצאי שבת באולמות הספורט בעיר ומתחרות בשיטת ליגה כאשר כל השחקנים מצוידים בתלבושת אחידה ונעלי כדורסל.

לאחר שבעונה שעברה קבוצת "מאיר מודיעין", שהגיעה לראשונה למעמד הגמר, גברה על קבוצת "שבטי ישראל היכל נחום" והוכיחה שהכל אפשרי, הקבוצות הגיעו נחושות מתמיד להוכיח את יכולותיהן ולהתברג בראש הטבלה. את הדרך לגמר הן התחילו במוצאי שבת האחרונה בשישה משחקים ראשונים: 3 בבית א' ו-3 בבית ב'.

"צעירי הגבעה" שהודחו בחצי הגמר בעונה הקודמת פתחו את העונה החדשה עם ניצחון 38:44 על קבוצת "יחד" לאחר משחק צמוד. במקביל באולם אחר בעיר, גברו שחקני "שערי יונה" על קבוצת "אבני החושן" בתוצאה 33:42. קבוצת "נריה" הציגה משחק התקפי מול קבוצת "משכן שלמה" וחתמו את סבב המשחקים הראשון בבית א' בתוצאה 37:51.

במקביל, בבית ב', בתום משחק צמוד בין קבוצת "מודיעין מכבים רעות" ל"הציפורים", ניצחה הראשונה בתוצאה 60:63. "גני מודיעין" שנפגשו על הפרקט עם קבוצת "אחדות/אלעד" סיימו את המשחק כשידם על העליונה בתוצאה 59:65. המשחק האחרון בבית ב' בין "דרכי ציון" ל"צעירי קייזר" סיפק מתח שמתאים למשחקים בשלב מאוחר יותר של העונה ונחתם לבסוף בתוצאה 44:56 ל"דרכי ציון".