מאת: רמי היפש

מכבי מכבים רעות עלתה לליגה הארצית

לפני ארבע שנים כשמכבי מכבים רעות הוקמה מחדש, השאיפות היו להחזיר את הגאווה המקומית לתושבי הרובע. ביום שלישי חגגו באולם בתיכון מו"ר עלייה לליגה הארצית, אחרי ניצחון קל – 67-98 על מכבי באר יעקב.

זאת היתה עלייה שנייה ברציפות למכבים רעות והיא נעשתה במחוז מרכז של ליגה א', הנחשב לאיכותי ולקשוח מכולם. מכבים רעות נאבקה השנה באליצור גבעתיים, שמאגדת בתוכה כמה שחקנים ותיקים, בראשם מאיר טפירו והפועל פתח תקוה עם פול דילייני.

אבל מכבים רעות, או בשמה הרשמי, מכבי ת"א מכבים רעות הצליחה להקדים את השתיים. "היה לנו תלכיד מצוין של שחקנים", אומר מאמן הקבוצה נמרוד כהן שאחראי על התחייה שלה יחד עם היו"ר ישראל פרץ. "בנינו את הקבוצה בצורה מאוזנת. לצד גארד התקפי, הבאנו שחקן הגנה. היה לנו מרקם חברתי יוצא מהכלל. שחקנים יצאו אחרי משחקים ונשארו ביחד אחרי האימונים".

השחקנים הבולטים השנה היו הרכז יואב דביר, מיכאל בדלוב שקלע כ-20 נקודות למשחק ואלעד אליהו. אבל כהן מתקשה לבחור שחקנים מצטיינים. "כולם בלטו השנה והיו מאוחדים. גרי עובדיה הצליח להדביק את כולם".

מאבק העלייה היה קשה, אבל המשחק שהבטיח את המקום הראשון היה קל. בסיבוב הראשון התקשתה מכבים רעות בבאר יעקב, אך בגומלין, מול 150 אוהדים נלהבים הקבוצה רצה ליתרון של 10-22 ברבע הראשון ולא עצרה עד לסיום.

אחרי שתי עליות רצופות הליגה הארצית אמורה להיות קשה יותר ולדרוש תקציב גבוה יותר. מכבים רעות זכתה בשנתיים האחרונות לתמיכה כספית מקבוצת CPM שהוקמה על ידי עמיקם אורן, ממייסדי רעות. החברה אמורה להמשיך בתמיכה בעונה הקרובה. כהן ופרץ מחפשים ספונסרים נוספי ומקווים לסיוע מהעירייה. "נצטרך תקציב גבוה פי 2 כדי לשרוד בליגה הארצית. אני מקווה שהעירייה תתחיל לתמוך בקבוצה כמו שעושות עיריות אחרות שיש להן קבוצה באחת משלושת הליגות הגבוהות".

עוצמה מודיעין במשחקי המבחן

גם עוצמה מודיעין מנסה להגיע לליגה הארצית, אבל הדרך שלה תהיה קשה יותר. כמו מכבי מכבים רעות, גם עוצמה עלתה השנה לליגה א' מב', אבל פתיחה מהוססת והפסדים כפולים למכבי שדרות, הובילו לכך שעוצמה סיימה רק במקום השני בליגה א' דרום, אחרי שדרות.

אבל לעוצמה יש עוד סיכוי לעלות ליגה. היא תתמודד מול אליצור גבעתיים, שסיימה שנייה בליגה א' מרכז ומול אליצור רמלה, שסיימה עשירית בליגה הארצית דרום. הקבוצות יתמודדו בשיטת ליגה של ארבעה משחקים והראשונה תשחק בליגה הארצית.

"זה לא הולך להיות קל", הודה שמעון סלל רוה רודריגז, יו"ר המועדון. "רמלה מגיעה מהארצית ולגבעתיים יש את טפירו ושחקנים מנוסים נוספים. יש לנו תשתית לליגה ארצית ואם נעשה זאת השנה, זה יהיה בעונה הבאה. יש לי תוכנית חומש שבמהלכה אגיע לליגה הלאומית – וזה יקרה".

גם עוצמה תצטרך להעלות את התקציב שלה כדי לשרוד בארצית וגם כאן יש טרוניה על כך שהעירייה לא מסייעת ועל כך שהיא מנסה לשכנע את שתי הקבוצות להתאחד כדי לזכות לתמיכה משמעותית. "איחוד לא יהיה", אומר רודריגז בפסקנות. "אני דוווקא חושב זה טוב שיש תחרות בין המועדונים. יש לנו תשתית נוער רחבה והוכחנו שהכדורסל מוביל בעיר, הגיע הזמן שהעירייה תתמוך בנו".