לאחר פציעה של מספר חודשים, חזר אלוף הטאקוונדו ממודיעין מכבים רעות לככב על הפודיום. את הדרך למדליית הזהב הנכספת החל בר באוקראינה. בסיבוב הראשון הוא עלה אוטומטית בזכות הדירוג הגבוה שלו, במקום השני בקטגוריית המשקל 63 ק"ג. 

בסיבוב השני ניצב בר מול מתמודד אוקראיני לקרב צמוד שהוכרע בשניות האחרונות עם בעיטה לגוף שזיכתה אותו בשתי נקודות אחרונות, והקרב הסתיים בתוצאה 9:11.

בחצי הגמר נפגש ראובן עם יריב מקזחסטן לקרב אותו סיים בתוצאה 14:20 ועם כרטיס הכניסה לגמר. השלב הסופי, כיאה לגמר, היה מותח במיוחד. זה התחיל בהובלה של בר, המשיך במהפך של האוקראיני וכשהתוצאה על הלוח הייתה 15:10, שניות לסיום, הצליח בר לצמצם את הפער עם אגרוף, בעיטה לגוף והוצאה של האוקראיני מהזירה- מה שזיכה את ראובן בניצחון 15:16, במדליית זהב בתחרות היוקרתית וב-10 נקודות נוספות לדירוג האולימפי וגם בכרטיס כניסה לאליפות העולם שתיערך בחודש הבא במנצ'סטר.

מאמן טייגרס טאקוונדו, ארז אהרוני: "אני גאה בבר על ההישגים הבינלאומיים.  בר חזר לאחר פציעה, תקופה בה לא התחרה, והצליח בזכות העבודה הקשה באימונים ויחד עם המאמן האישי אביעד בלוך, לחזור למסלול ולרשום הישגים יוצאים מהכלל שזיכו אותו בניקוד לדירוג האולימפי וקידמו אותו צעד נוסף לעבר המטרה."