צילום מסך מתוך קבוצת הפייסבוק אוהדי עירוני מודיעין 

הישאם אזרבגה הגיע לעירוני מודיעין באמצע העונה כדי לכבוש שערים. ביום שישי שעבר הספיק שער שלו בדקה ה-82 להשוות את התוצאה מול הפועל לוד ולקבוע שלמודיעין יש עדיין סיכוי לעלות מהמקום הראשון לליגה א'.

הבעיה היחידה היא שמודיעין כבר לא תלויה רק בעצמה. ערב המחזור האחרון מדורגת מודיעין במקום השלישי בפלייאוף העליון בליגה ב' דרום ב' עם 15 נקודות. לעירוני נתיבות הראשונה ולהפועל לוד השנייה יש 16 נקודות ולמכבי קרית מלאכי הרביעית 13 נקודות. במחזור האחרון שיתקיים ביום שישי תארח עירוני מודיעין במגרש בליגד את עירוני נתיבות וקרית מלאכי תארח את הפועל לוד, שני המשחקים יחלו ב-14:30.

עלייה לליגה א' מהמקום הראשון אפשרית רק אם מודיעין תנצח את נתיבות והפועל לוד לא תצליח לנצח את קרית מלאכי.

ניצחונות של מודיעין והפועל לוד יכתירו את לוד כאלופה. מודיעין תסיים במקרה הזה במקום השני ונתיבות במקום השלישי. הקבוצות במקום השני והשלישי בכל מחוז בליגה ב' עוברות לשיטת פלייאוף. לפי השיטה הזאת, הקבוצות שמסיימות במקומות 3-2 משחקות ביניהן בביתה של הקבוצה שסיימה במקום השני. המנצחת במשחק הזה מתמודדת מול המנצחת במשחק המקביל בליגה ב' דרום א', שיהיה במגרש ניטרלי והמנצחת במשחק הזה תתמודד מול הקבוצה שתסיים במקום ה-14 בליגה א' דרום על המקום האחרון בליגה השלישית.

מודיעין יכולה גם לסיים במקום השלישי במקרה של תיקו או הפסד לנתיבות, ותיקו או ניצחון של לוד בקרית מלאכי – אם היא תסיים שלישית היא תתמודד בחוץ מול לוד או נתיבות.

מודיעין גם יכולה לסיים במקום הרביעי ומאוכזבת. אם קרית מלאכי תנצח את לוד ומודיעין תפסיד לנתיבות הרי שנתיבות תעלה ואילו מודיעין תסיים רביעית עם 15 נקודות. גם תיקו במשחק מול נתיבות וניצחון של קרית מלאכי על לוד ישלח את מודיעין למקום הרביעי. במקרה כזה קרית מלאכי, הפועל לוד ומודיעין יסיימו עם 16 נקודות – אך המאזן הפנימי של מודיעין מולן גרוע – והיא תסיים רביעית.

כנראה שהתסריט הכי פשוט הוא שמודיעין תנצח – אחר כך הכל יהיה אפשרי.

בהצלחה!