התחרות שנערכה זו השנה השנייה באולם הספורט של עירוני א', ואורגנה על ידי בית הספר להתעמלות אומנותית ואקרובטיקה, "סנונית" בשיתוף אגף הספורט בעמותת סחלבים ו"תוכנית אתנה לקידום ספורט הנשים בישראל", נפרשה על פני יומיים וכללה תרגילים מגוונים, ששילבו מכשירי יד כדוגמת חישוק, כדור, חבל וסרט.

במהלך התחרות הציגו המשתתפות בתלבושות הנוצצות תרגילים אישיים וקבוצתיים ששילבו תנועות בלט קצביות, אקרובאטיקה ומחול בשילוב מכשירים, בפני השופטים והקהל הרב שמילא את האולם וכן בפני מ"מ ראש העיר ויו"ר עמותת סחלבים, שלמה ספי, מנכ"ל עמותת סחלבים, מיקי בר ומנהל אגף הספורט, חנן דנציגר שנכחו באירוע.

לצד מתחרות ישראליות שהגיעו מכל רחבי הארץ, לקחו חלק בתחרות גם מתעמלות מסלובקיה וגרמניה. גם מודיעין מכבים רעות זכתה לייצוג מכובד כאשר 22 מתעמלות מסנונית של אופיר ורותי זהר בליווי המאמנת הראשית אולגה סגל, קטפו במהלך התחרות 30 מדליות ו-4 גביעים.

ביום הראשון של התחרות נערך "קרב רב" במהלכו צברו המשתתפים ציונים על כל התרגילים יחד, הסנוניות חזרו מיום זה עם 4 גביעים: את המקום הראשון קטפה אליענה סמיקיס שבציעה תרגילים בחבל וחישוק. במקום השני זכתה ירדן רפפורט על תרגיל עם כדור וללא מכשירים. ובמקום השלישי איריס רבינסקי וליה גלמן שביצעו תרגילים עם חישוק כדור וללא מכשירים. שלושת הנבחרות של סנונית שקיימו תרגילים קבוצתיים, חלקן עם חבלים וחלקן ללא מכשירים סיימו גם הן במקום הראשון וזכו במדליות זהב.

היום השני של התחרות הוקדש לתרגילים אישיים והסנוניות הצליחו להגיע להישגים מרשימים: במקום הראשון זכו נטע צרקס, ליה גלמן ויסמין קוז'בניקוב עם חישוק, רות ויצמן עם חבל, וכן אביטל פרדלין וירדן רפפורט שתיהן ללא מכשירים. גם חלי פרוקופין אלופת ישראל לשנת 2018 זכתה בתחרות במקום הראשון על תרגיל עם חישוק. במקום השני זכו תמר בנאי דורין אורמן שהציגו תרגיל עם חישוק, רומי ברנר על תרגיל עם  כדור ונעמי סביבניוק שהציגה תרגיל ללא מכשירים. במקום השלישי היו אלו איריס רבינסקי ורומי ברנר (חישוק), ירדן רפפורט (כדור), ליה גלמן (ללא מכשירים) וחלי פרוקופין (סרט).

אופיר ורותי זהר: "כבוד לארח כאן בעיר זו השנה השנייה את התחרות הבינלאומית. הייתה תחרות מצוינת שהתנהלה ברמה גבוהה. בימים אלו אנחנו נערכים לפתיחת שנת פעילות חדשה בעמותת סחלבים ולקליטה של מתעמלות נוספות לנבחרות התחרותיות שלנו."

 

צילומים: לאוניד נוזדרציוב