קבוצת הילדות / נערות ב' במועדון כדורסל עוצמה מודיעין המתאמנת עם המאמן שגיא בן דוד שיחקה השנה בשתי מסגרות - ליגת ילדות מרכז (ז'-ח') וליגת נערות ב' ירושלים (ט'-י').

הקבוצה מורכבת מ-4 שחקניות בכיתה ז' ו-9 שחקניות בכיתה ח', כשהדגש בהרכבת הקבוצה הושם על רמת המוכנות שלהן כשחקניות כדורסל, ללא קשר לגיל.

לאחר שהבטיחה את האליפות בליגת הנערות לפני כחודש, הקבוצה נפגשה ביום רביעי האחרון בבית עם אס"א ירושלים פסגת זאב, בידיעה שניצחון במשחק יבטיח את תואר האליפות גם במסגרת ליגת הילדות.

את המשחק שלה פתחה הקבוצה עם חמישייה המורכבת מהשחקניות אורלי שוורץ, רוני טל, יובל תורג'מן, יעל פרחי ומיה אורן.

פתיחה חזקה ושליטה מוחלטת בקצב המשחק הובילה את פסגת זאב להזעיק פסק זמן כבר לאחר 3 דקות, כשהתוצאה הייתה 8-2 לטובת מודיעין. 
המגמה המשיכה גם בהמשך הרבע הראשון, בהובלת רוני טל, שהפגינה יכולת נפלאה בשני צדי המגרש ומיה אורן בדקות מצוינות בהגנה. השתיים הובילו את הקבוצה ליתרון 18-9 בסיום הרבע הראשון.

ברבע השני  דקות טובות של מור שפיגל בהגנה ושל אורלי שוורץ, יעל פרחי ודנה מרטפל בהתקפה, לא נתנו לפסגת זאב הזדמנות להתקרב. המהלך היפה ברבע היה מסירה נפלאה בין שתי שומרות של אלינועה קרוגר לחיתוך לסל של יובל תורג'מן, שתרגמה את המסירה ל-2 נקודות קלות. למחצית ירדו בנות עוצמה ביתרון 33-22 מבטיח.

ברבע השלישי הייתה ירידה קלה בקצב של השחקניות של עוצמה בהתקפה והן קלעו רק 11 נקודות, אך הבנות, שמשחקות לפי המוטו "אין דבר כזה יום רע בהגנה", ספגו רק 7 נקודות בהובלת דנה מרטפל, יובל תורג'מן ואורלי שוורץ. 
הרבע נגמר בתוצאה 44-29 לטובת בנות עוצמה.

ברבע האחרון הורגשה רק קבוצה אחת על המגרש. בנות עוצמה סיפקו רבע התקפי משובח, בו נוגה הרן, עלמה בנימין, אביטל מגנס ומור שפיגל הציגו יכולת התקפית גבוהה, וצברו נקודות רבות בדרכים מגוונות. 
המשחק נחתם בתוצאה 67-44 ונתן את האות לתחילת חגיגות האליפות, בהן נשפכו המון ליטרים של מים (בעיקר על המאמן), ונגזרו הרשתות, כמיטב המסורת.

קלעיות: רוני טל 18, יעל פרחי 14, אורלי שוורץ 10, אביטל מגנס 6, דנה מרטפל 4, יובל תורג'מן 4, מור שפיגל 4, אלינועה קרוגר 3, נוגה הרן 2, עלמה בנימין 2, מיה אורן שותפה ותרמה רבות לניצחון. עוד בסגל הקבוצה – ליאורה קרני ומעיין תמיר.

לדברי המאמן, שגיא בן דוד, מצטיינת המשחק הייתה, ללא ספק, רוני טל, בגופייה מספר 6. 
בן דוד: "ככל שהעונה התקדמה, כך גם רוני. כמעט בכל משחק מוטלת על רוני המשימה לשמור על השחקנית המובילה בקבוצה השנייה, והיא אף פעם לא מאכזבת, כמו גם במשחק הזה. במחצית השנייה של השנה, הדברים החלו גם להתחבר לה בצד ההתקפי, בעיקר בזכות עבודה קשה מהצד שלה. כראייה, במשחק זה רוני סיימה כקלעית המצטיינת. רוני היא ההוכחה לכך שצניעות, עבודה קשה וחיוך על הפנים יובילו אותך קדימה."

את העונה מסכם בן דוד: "לקבוצה הייתה שנה עמוסה ולא פשוטה בכלל. שיחקנו כ-43 משחקים רשמיים השנה (פי 2 מקבוצה ממוצעת), כשבתחילת השנה אבדנו 2 שחקניות משמעותיות מאוד לקבוצה. הכוח הגדול בקבוצה הוא החוזק המנטלי, שהוא מרשים מאוד לבנות בגילן. לראשונה, היה ניתן להבחין בכך עוד בחודש נובמבר, כשפגשנו בפעם הראשונה את רחובות, שנאבקו אתנו על האליפות במהלך כל השנה. נקלענו לסיטואציה לא מוכרת, פיגור של 33 נקודות במחצית המשחק. סיטואציה כזו, שהייתה מפרקת את רוב הקבוצות, רק חזקה אותנו. הבנות עלו בנחישות עצומה למחצית השנייה, וצמצמו את הפער בסיום עד ל-10 נקודות. אמנם לא נצחנו את המשחק ההוא, אבל הוא שנתן את האות להמשך הדרך, והבהיר לנו שהכל תלוי אך ורק בנו, ואם נעבוד מספיק קשה, ונסמוך אחת על השנייה, נגיע להישגים. אני שמח מאד, שכך גם קרה בסופו של יום, ובסופה של העונה."

בסוף המשחק שלהן ועם הזכייה באליפות, הגיעו השחקניות לטורניר של שחקניות בבית הספר העירוני לכדורסל, כדי לספר להן על חוויותיהן כשחקניות ליגה.

שמעון סלל רוה רודריגז, מנהל MVP האקדמיה לכדורסל ומנהל מועדון כדורסל עוצמה מודיעין, מזכיר שלכל אורך השנים האחרונות פועלת הנהלת המועדון בנחישות, כדי ליצור שדרה של עוצמה נשית, לחזק את השחקניות במועדון ולהציע להן אופק לשאוף אליו. "המפגש בין השחקניות הצעירות לבין הבוגרות יותר מעניק לצעירות השראה, ומראה להן שיש למה לשאוף ולאן לצמוח. הזכיות של השחקניות בשתי אליפויות העונה מעידות על כך שנעשית עבודה טובה וחשובה, ושאנחנו בדרך הנכונה, עם הרבה מאד עוצמה נשית." אומר רודריגז.

צילום: עוצמה מודיעין