בתחרות לקחו חלק כ-400 ספורטאים מ-15 מועדונים מכל רחבי הארץ. התחרות אורגנה השנה ע"י מועדון "דרך הג'ודו" בהנהלת עידו ונעם אלקיים ונוהלה ע"י איגוד הג'ודו ובחסות עיריית מודיעין מכבים רעות ועמותת סחלבים.

כמידי שנה, הוקדשה התחרות לזכרו של דניאל לזר, בן העיר שנפטר ממחלת הסרטן. דניאל היה רק בן 12 במותו אך הספיק לעשות חייל בג'ודו ואף לזכות בתואר המכובד, אלוף ירושלים בג'ודו וסגן אלוף ישראל בילדים לשנת 2012.

האירוע נפתח בסבב קרבות בין הספורטאים ולאחר מכן נערך טקס  לזכרו של דניאל. אריק זאבי , המדליסט האולימפי כיבד בנוכחותו את האירוע ואף נשא דברים מרגשים. עוד נכחו ונשאו דברים שלמה פסי, מ"מ ראש העיר, אלעד שמעונוביץ, יו"ר עמותת "סחלבים" ומנהל אגף הספורט, חנן דנציגר. בתום הטקס הוענקו מדליות לזוכים.


השנה זכה דורון לזר, אביו של דניאל ז"ל, לקיים את הבטחתו לדניאל להמשיך את דרכו ולאחר שנים אינטנסיביות של אימונים מפרכים, הוענקה לדורון, בטקס מרגש, חגורה שחורה בג'ודו. 

"התחרות הזו היא הדרך שלי ושלנו להמשיך את זכרו של דניאל ואת הערכים עליהם גדל". הוא מספר, " ערכים כמו גבורה, אומץ, התמודדות עם קשיים שאנו צריכים להנחיל לדורות הבאים. אני רוצה להודות לעיריית מודיעין ולעמותת סחלבים על הסיוע והתמיכה כדי שהתחרות הזו, המפעל חיים הזה יצא אל הפועל ויהפוך למסורת יפה בעיר שלנו."


את העיר יצגו בתחרות הספורטאים ממועדון "דרך הג'ודו" אשר זכו במספר המדליות הרב ביותר: במדליית זהב זכו נועם גרינברג, יאיר לנדו, ירום שוחט, איתי גלעד, מאיקי קושניצקי, אגם נוי, קיילי קסידי, בן סוקולובסקי, רון מאור, יואב עמיחי, לירוי שניידרמן והראל עטס. במדליית כסף היו אלו  גלעד מאיר ואיליי עינב שזכו במקום השני. במדליית ארד זכו עידו יפרח, גיא נמשיץ, ישי עמיחי, יואב פאר, יאיר גולדמן, תבור סלע, מעיין אלה ושגיא גולדנר.

נעם אלקיים, המאמן הראשי של "דרך הג'ודו": "אנחנו גאים בספורטאים שלנו, ששוב הוכיחו עליונות ספורטיבית ברמה ארצית והפעם הם עשו זאת למען מטרה נעלה - הנצחתו של דניאל."

צילומים: גילי כהן מגן