במהלך המשחק בין נבחרת ישראל למלטה, קיבל אדוארדו קברל, בטקס חגיגי אות הוקרה על מפעל חיים מטעם איגוד הרוגבי הישראלי. לטקס זה קדמה קבלת אות הוקרה זהה גם מאיגוד הרוגבי האירופאי מספר ימים קודם לכן.

קברל, יליד קורדובה ארגנטינה, החל לשחק בגיל צעיר במועדון סאן מרטין. כעבור מספר שנים, כשעבר לבואנוס איירס מונה לקפטן קבוצת "ג'וקי קלאב" מהליגה הראשונה של ארגנטינה. בסוף שנות ה-80, בגיל 35 עלה לישראל עם שלושת ילדיו ועברו להתגורר בבאר שבע. את התשוקה לרוגבי קברל לא השאיר בארגנטינה ולאחר כשנה, החל ללמד את בני הנוער המקומיים את המשחק יחד עם שני בניו, אריאל ופבלו. ארבע שנים מאוחר יותר קיבל הכרה של מאמן מוסמך והחל להפיץ את בשורת הרוגבי בנגב.

בשנת 1999 מונה יחד עם דימה סוקובלב למאמן נבחרת הנוער של ישראל, ואותה הוביל להשיג הגדול ביותר ברוגבי הישראלי – מקום ראשון באליפות אירופה לנוער עד גיל 18, והעפלה לשלב הפלייאוף באליפות העולם. מאוחר יותר, מונה קברל  למאמן נבחרת השביעיות של ישראל, אחר כך למאמן נבחרת ה-15, ולמאמן נבחרת הנשים. בשנת 2010 עבר קברל למודיעין מכבים רעות, וכיום מאמן כאן בעיר, במסגרת חוגי עמותת סחלבים, יותר מ-200 ילדים וילדות בטאג רוגבי.

באיגוד הרוגבי הישראלי בירכו השבוע את קברל גם בעמוד הפייסבוק שלהם: "אדוארדו, איגוד הרוגבי הישראלי וקהילת הרוגבי הישראלי כולה מודים לך על שנים ארוכות של תרומה ופיתוח הענף. אנו, השחקנים והשחקניות שגדלת וטפחת רוצים לומר לך תודה. מי ייתן ונמשיך להתראות עוד שנים רבות על המגרשים."

צילום: מוטי כהן