מאת: רמי היפש

ההגרלה השלישית הגדולה במסגרת מחיר למשתכן הסתיימה בשבוע שעבר וביום ראשון פרסם משרד השיכון את נתוני ההגרלה שכללה הפעם גם את זכאי סדרה ב' של משרד השיכון. 29,320 זכאים, מתוכם 21,222 זכאי סדרה ב' נרשמו להגרלה שבה הוצעו 7,821 דירות ב-23 יישובים.

כמו בהגרלות הקודמות גם מודיעין נכללה בהגרלה הפעם ו-6,141 זכאים נרשמו להגרלה על 25 דירות בשכונת מוריה – סיכוי הזכייה הוא 0.4% - קצת יותר טוב מהסיכוי לזכות בלוטו, אבל לא בהרבה.

25 הדירות שהוגרלו הן בפרויקט של חברת לב טוב בנייה והשקעות בשכונת מוריה (בוכמן דרום). זאת הפעם הראשונה והיחידה שבה הוגרל פרויקט במוריה שנחשבת לאחת השכונות המבוקשות והיקרות בעיר.

כמו בהגרלות קודמות גם הפעם זכאי בני המקום – המתגוררים בשכירות בעיר בשנים האחרונות או כאלה שגרו במודיעין בארבע מתוך עשר השנים האחרונות - זוכים ל-20% מהדירות לפחות – או יותר נכון – 5 דירות.

הגרלות תוכנית מחיר למשתכן זכו להצלחה רבה בשנה האחרונה, אך גם ללא מעט ביקורת. ההגרלות הקודמות במודיעין כללו פרויקטים בשכונת מורשת שבה אף קבלן עדיין לא קיבל את היתרי הבנייה, כך שהדירות הראשונות שם יימסרו במקרה הטוב בעוד ארבע שנים.

בנובמבר נערכה הגרלה קטנה שכללה שאריות מההגרלות הקודמות ובהן הוגרלו שבע דירות במורשת שזכו להתעניינות של יותר מ-7,000 זכאים. חלק מהדירות האלה היו כאלה שהזוכים בהם החליטו לוותר על הזכייה בשל בעיות במימושה, הן כלכלית והן בשל הזמן שיעבור עד שהדירה תהיה מוכנה.

במשרד הבינוי והשיכון טוענים כי עד סוף 2017 צפוי מספר משקי הבית הזוכים בהגרלות מחיר למשתכן להגיע לכ-44 אלף.