מאת: רמי היפש

הגרלות תוכנית מחיר למשתכן לא נפסקות. עוד לא הפסקנו להתאושש מתוצאות ההגרלה הגדולה השנייה שבה זכו גם כ-320 מזכאי סדרה א' במודיעין בדירה עתידית בעיר וכבר מבטיח שר האוצר, משה כחלון, הגרלה גדולה שלישית.

ההגרלה הזאת כוללת גם את מודיעין, למעשה את שכונת מורשת החדשה שבה יוצעו 241 דירות במסגרת מחיר למשתכן מתוך 345 דירות בשלושה מתחמים. 48 דירות לפחות מובטחות לבני העיר. ההבטחה הגדולה של כחלון היא שההגרלה הפעם תהיה פתוחה גם לזכאי סדרה ב' שעד כה לא יכלו להשתתף בהגרלה במודיעין וכן לזכאי סדרה א' שעדיין לא זכו בדירות.

בנוסף נפתחה ביום ראשון הגרלה קטנה של יותר מ-2,100 דירות שגם היא כוללת את מודיעין ומיועדת לכל הזכאים – גם א' וגם ב'. הגרלה זאת תסתיים ב-26 בנובמבר, לפני ההגרלה הגדולה והיא כוללת דירות שהוגרלו בהגרלות הקודמות ונותרו ללא דורש.  

הכללת זכאי סדרה ב' בהגרלות הבאות היא ניצחון ללחץ שהופעל באחרונה על משרדי האוצר והשיכון. לחץ זה בא לידי ביטוי גם בעתירה לבג"ץ של זכאי סדרה ב' תושבי שהם שדרשו לפתוח את ההגרלה ביישובם גם עבורם, עתירה שהובילה להסרתה של שהם מההגרלות הגדולות וגם פניות של אנשי ציבור ובהם ראש עיריית מודיעין חיים ביבס, שדרש לפני חודשיים לפתוח את ההגרלות, לפחות אלה המיועדות לבני המקום, לכל הזכאים.

כמו בהגרלות הקודמות, לזוכים כדאי להיעזר בסבלנות רבה שכן עדיין לא ניתנו אישורי בנייה לקבלנים והפרויקטים אמורים להסתיים במקרה הטוב בעוד ארבע שנים.