בשבוע שעבר הגיע לביקור בעיר שר הבינוי והשיכון, האלוף (מיל') יואב גלנט, במהלכו הציג לו ראש העיר, חיים ביבס, את העיר ואת הנעשה בה. בביקור, אותו הוביל ביבס, לקחו חלק נציגי משרד הבינוי והשיכון, נציגי רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) ונציגי העירייה.

הביקור החל בסיור ברחבי העיר, שכלל סקירה על תכניות הפיתוח שמבוצעות בימים אלה בעיר ועל הפרויקטים העתידיים. לצד ההסבר על פיתוח הפארק הטכנולוגי ואזור המלאכה והתעשייה, והקמת מרכז העסקים הראשי, שם ביבס דגש על הפרויקטים שנעשים בעיר על ידי משרד הבינוי והשיכון, דוגמת שכונת הציפורים והשכונות החדשות, נופים, מורשת וגבעת שר, שתכנונן והקמתן נעשה במסגרת הסכם הגג.

בסיור עדכן ביבס את השר כי בימים אלה נשלמות העבודות בשכונת הציפורים, המונה 991 יח"ד, שכבר נמצאת בשלבי איכלוס, ובשכונת נופים החלו מרבית היזמים בעבודות בשטח להקמת השכונה, שתכיל כ-1850 יח"ד. כמו כן, הסיור עבר גם במע"ר, שם ראה השר גלנט את התקדמות העבודות הן בשדרות החשמונאים, שיכללו 695 יח"ד, והן במרכז העסקי הראשי, כאשר לצד השדרה המרכזית יוקמו כזכור כ-420 יחידות דיור, בבניינים בהם הקומות הראשונות יהיו מיועדות למסחר.

באשר לשכונת מורשת, בשכונה שווקו עד כה 3,574 דירות, מהן כ-2,500 דירות במסגרת פרויקט "מחיר למשתכן", כאשר כ-20% מהן (500 דירות) יהיו מיועדות רק לתושבי העיר. ההגרלה הארצית הראשונה של משרד האוצר ל-1,300 יחידות דיור נערכה לאחרונה ותוצאותיה יפורסמו בקרוב, והגרלה של דירות נוספות בשכונה תיפתח בשבועות הקרובים.

בתום הסיור, נערך דיון מקיף לבחינת קצב ההתקדמות של אותם פרויקטים על פי לוחות הזמנים שנקבעו, במסגרת הסכם הגג. ביבס ציין בפני גלנט כי שיתוף הפעולה הטוב בין העירייה למשרד הבינוי והשיכון ורמ"י, מאפשר את העמידה בלוחות הזמנים, שנקבעו במשותף, והודה לגלנט על הסיוע האישי שלו לטובת העיר ותושביה.

השר גלנט אמר לביבס:  "מודיעין עיר יפה, בנויה היטב, ומתוכננת לעוד עשרות שנים קדימה. אנחנו בונים את העיר החדשה חריש עם הפקות הלקחים המוצלחות מתכנון העיר מודיעין".