תוכן מקודם

מהן הסיבות שנופים מושכת אליה קונים רבים?

לפני הקמתה של שכונת נופים, משפחות רבות לא מיהרו לוותר על השכונה בה התגוררו, מסיבה כזו או אחרת, כמו בתי ספר, קהילה, קרבה לרכבת וכו'. היום אנחנו עדים לכך כי שכונה זו נותנת פייט רציני לדירות למכירה ביד 2, זאת על פי עסקאות המתקיימות  בעיר.

ראשית, מיקומה הגיאוגרפי המיוחד של השכונה על גבעה, שכשמה אכן רוב הדירות נהנות מנוף פתוח. שכונה קטנה, שכונת בוטיק שמנותקת משכונות אחרות. בשונה משכונות אחרות בעיר כמו שכונת הכרמים שמחוברת בכביש לשכונת הנביאים שמחוברת לשכונת המגינים ואז לאבני חן, מי שלא גר בשכונת נופים לא יגיע אליה או יעבור דרכה.

כך נהנית שכונת נופים מפחות זיהום אויר, פחות צפיפות של רכבים, שקט וטבע.

בשכונת נופים מוצעות דירות גדולות, במפרט טכני עשיר. הקבלנים נותנים מפרט גבוה ומפנק במסלול תשלומים חלומי אשר מקל על הרוכשים בכל תהליך מכירת הבית הקיים והמעבר לדירה חדשה מהניילונים. כמעט חצי מהדירות בשכונה נמכרות על ידי קבוצות רכישה, שנותנות מחיר מאוד מפתה ביחס למחירים הקיימים בשוק יד 2 ובמיקומים מצוינים בשכונה. כל אלו ועוד נותנים פייט רציני לדירות יד שנייה.

היום אנו עדים ללא מעט קונים שמוותרים על שכונה קיימת שרצו, בשל יוקר מחירי הדירות של יד שנייה, ורוכשים דירות חדשות מקבלן. נוסיף לכך שקל יותר למכור תוכניות דירה והדמיות מפוארות לקונים שבקלות מפליגים לתוך פנטזיה. זה משאיר את דירות יד 2 לקונים שרוצים כאן ועכשיו לעבור דירה ושלא מוותרים על שכונה מסוימת שבה כל חייהם מתנהלים, וכמו כן לקונים שלא יודעים לקרוא תוכניות ומעדיפים לראות בדיוק מה הם רוכשים ואשר לא ערוכים לתרחישי שכירות, מיסוי נלווה כמו תשומות בנייה ושדרוגים בכניסה לבית חדש המסתכמים בתוספת כסף למחיר העסקה.

אז בין אם אתם בוחרים במסלול יד ראשונה או במסלול יד שנייה  - שיהיה בהצלחה.