תוכן מקודם

לא פעם ולא פעמיים שאני מסיירת עם קונים שמעוניינים לרכוש דירה במודיעין, אני שומעת את המשפט הבא: ״ אנחנו פתוחים לכל השכונות חוץ משכונת הכרמים״

מי את שכונת הכרמים ? איך זה שישנם תושבים המאוהבים בך ויש שממש לא?

שכונת הכרמים נמצאת בצפון מערב העיר. הבנייה בה מתאפיינת בבתי דירות בני שלוש עד שבע קומות, למעט מגדל לוינשטיין ברחוב טבת, הבנוי לגובה של 25 קומות ונחשב למגדל מבוקש ומפואר. 

הרחובות בשכונה נקראים על שם חודשי הלוח העברי והשכונה גובלת בכביש 443 וברחוב הראשי עמק האלה.

תחילת האכלוס היתה בשנת 2003, כאשר נכון להיום מתגוררים בשכונה כ- 9,600 תושבים. 

אז מה גורם לחלק מהאנשים לא להתחבר לשכונה ולחלק מהתושבים לא לוותר עליה בשום אופן?

כאשת נדל"ן בעיר וכמשרד ששכונת הכרמים הוא המגרש הביתי שלו בעסקאות, אסכם בכמה נקודות את היתרונות ואת החסרונות של השכונה מנקודת מבטם של הלקוחות שאיתם אני מסיירת בחיפוש אחר דירה לרכישה:

שכונת הכרמים מתאפיינת ברובה באוכלוסיה צעירה וחילונית. בתחילת הבנייה של השכונה נמכרו לא מעט דירות במחיר מסלול למשתכן והשכונה משכה אליה בעיקר זוגות צעירים שזו הייתה דירתם הראשונה. בזמנו, נתפס לאנשים בראש שזו אוכלוסייה חלשה סציואוקנומית ומחירי הדירות שנמכרו על ידי הקבלנים נמכרו במחירים נמוכים משאר השכונות בעיר.

יש הטוענים שהשכונה לא נהנית מספיק מריאות ירוקה ומרחבים וכל מה שנראה לעין זה בטון ובניה צפופה. 

את מיקומה של השכונה, חלק רואים כיתרון ליציאה מהעיר וחלק גדול רואה בו חסרון, כאשר השכונה מרוחקת מהרכבת וממרכז העיר, שכן רוב האוכלוסיה בעיר עובדת מחוצה לה וזקוקה לרכבת ככלי חשוב בחייהם. 

נקודה נוספת שעולה היא שמאחר ושכונת הכרמים ברובה מתאפיינת באוכלוסיה חילונית אזי אין בה קהילה דתית שמחזקת אותה ומושכת אליה אנשים דתיים בדומה לשכונות אחרות בעיר.

אבל על אף הדברים שציינתי, שכונת הכרמים היא השכונה שנעשות בה הכי הרבה עסקאות. לפחות על פי השנתיים האחרונות. היא שכונה חדשה, שמושכת אליה את המשפחות הצעירות והיא מאופיינת כשכונה תוססת ופעילה. תושבי השכונה נהנים מדירות חדשות עם מפרט מפנק, נגישות ללא מדרגות לדירות ומחירים נוחים יותר משכונות אחרות בעיר. 

השכונה נהנית מסופר מקומי מבוקש, מתחבורה ציבורית יחסית רחבה וממספר גדול של גני ילדים ובתי ספר מגוונים.

לסיכום -

 כל אחד בחיפושיו אחרי דירה למגורים מחפש את היתרונות החשובים עבורו.

אני כמתווכת בעיר יכולה להעיד ששכונת הכרמים היא שכונה מעולה עבור משפחות צעירות ועבור הורים שמחפשים לגור ליד ילדיהם וליהנות מדירות חדשות במחירים אטארקביים.