תוכן מקודם

השבוע בחרתי לשתף אתכם במה שקורה מאחורי הקלעים של עולם התיווך - שיתופי הפעולה ומה שביניהם.
במודיעין שוק הנדל"ן מבעבע והעיר שופעת עסקאות נדל"ן וזה קוסם  לאנשים רבים להכנס לתחום התיווך. לכן יש מספר לא מבוטל של מתווכים/ות או  בעלי רשיון תיווך שמחפשים אחר כסף קל לכאורה.
כיום קיימים כ-250 מתווכים, רובם בעלי רשיון תיווך. בכל שנה מספר  זה גדל ומספר הנרשמים לבחינת התיווך ממשיך לעלות. כאשת נדל"ן בעיר אני רואה את עולם התיווך כערך משמעותי לגישור במשא ומתן בין אנשים שמעולם לא נפגשו קודם לכן. 
חלק מפעולות השיווק במשרדי התיווך הן שיתופי פעולה בין מתווכים שאינם מאותו המשרד. אז מה משמעות שיתוף הפעולה?
משרד התיווך בו בחרתם בעצם מאפשר גם ללקוחות פוטנציאליים אשר מגיעים שלא דרכו, אלא דרך משרדים אחרים, לראות את הנכס. האם זה יתרון או חסרון?
על פניו זה נראה יתרון עצום. אך כמו בכל דבר למטבע יש שני צדדים: יש מקרים שהיתרון הופך לחסרון אפילו די גדול.
יש  מתווכים בעיר שבאמת ממוקצעים בתחום הנדל"ן ושולטים בו היטב. בין היתר, בשיווק, ביכולות משא ומתן גבוהות, יחסי אנוש טובים, זיהוי לקוחות פוטנציאליים ועוד. ואיתם כן כדאי ונכון לעשות שיתופי פעולה, שברוב המקרים מביאים לעסקאות מוצלחות.  אך מצידו השני של המטבע, לצערנו, ישנם מתווכים פחות מנוסים, שחסרים להם הפרמטרים שציינתי קודם, שכל מטרתם לסגור עסקה בכל מחיר וכל הדרכים כשרות מבחינתם. הם  יורים לכל הכיוונים ומפספסים את המטרה ובגדול!
וכך, במקום להוות גורם יעיל הופכים לגורם מזיק עבור בעלי הנכסים, הרוכשים וגם עבור יתר המתווכים. לדוגמה, הם יכולים להגיע עם קונה מאוד רציני לנכס שמאוד יכול להתאים ללקוח, אך בשל חוסר מקצועיות לא יידעו לזהות עסקה בטוחה והלקוח עלול להתמסמס, ולכן לא תמיד שיתופי פעולה בין מתווכים מביאים לתוצאות טובות. 
בדיוק כמו שחשוב לבחור מתווך בעל נסיון מקצועי ורחב, באחריות המתווך בו בחרתם לייצוג הנכס לזהות מתי שיתוף הפעולה כדאי עבורכם ומתי לא. כך בעצם כל הצדדים העוסקים בדבר יוצאים נשכרים מההתנהלות והתוצאה.
שיתוף פעולה, כשמו כן הוא. 
בהצלחה