בחודש יוני נרשם שיא של כל הזמנים בנטילת משכנתאות בישראל, כאשר ניתנו משכנתאות ביותר מ-11 מיליארד שקל, סכום ששבר את השיא הקודם במאי, ב-22%. התחושה שהציבור מסתער על שוק הנדל"ן קיבלה חיזוקים בדו"ח מכירת הדירות החדשות של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) שהתפרסם לאחרונה.

בין הערים שמופיעות בדו"ח נמצאת גם מודיעין מכבים-רעות. על פי נתוני הלמ"ס, בחודשים מארס-מאי השנה, נמכרו בעיר 326 דירות חדשות. מדובר בזינוק של 334.7% לעומת החודשים דצמבר 2020-פברואר 2021, אז נמכרו בעיר 75 דירות חדשות בלבד.

העלייה הזאת מוסברת גם בתחושת ה'בהלה לדירה' שנוצרה בישראל בחודשים האחרונים וגם בהתקדמות הפרויקטים בשכונות החדשות בעיר – בעיקר שכונת מורשת החדשה שהבנייה בה נמצאת בתנופה במלא המרץ. גם בשכונות שבנייתן בשלבי סיום כמו המע"ר ונופים נמכרו דירות חדשות.

ככלל, נמכרו בישראל בחודש מאי 5,314 דירות חדשות – נתון שצפוי לעלות כשיתפרסמו נתוני יוני. על פי נתוני הלמ"ס, ב-12 החודשים האחרונים נמכרו 46,474 דירות בישראל, כאשר העיר המובילה בשלושת החודשים האחרונים במכירת דירות חדשות היא אשקלון, בה נמכרו 1,164 דירות, בתל אביב נמכרו 849 דירות.