צילום יח"צ: הדמיה להמחשה - בכפוף להיתר הבניה

בעוד פחות מחודש, ב- 21 בספטמבר ליתר דיוק, ייסגר המכרז לשטח האחרון במע"ר החדש של מודיעין מכבים רעות. 123 יחידות דיור בבנייה רוויה אמורות להיבנות בפרויקט והיזמים מתחילים לגבש את הצעותיהם.

אחת היזמיות היא חברת מגן רכסים מקבוצת גל-טל שמגבשת קבוצת רוכשים לפרויקט שמחיר המינימום שלו במכרז הוא 34 מיליון שקלים. לפרויקט שהם מתכננים הם נתנו את השם "לה ראמבלה" (La Rambla) -"כן, זה מחווה לראש העיר חיים ביבס, שאמר שהוא רואה במע"ר את לה ראמבלס בברצלונה", מאשר בחיוך אבי חדד, ממארגני הקבוצה.

המגרש האחרון במע"ר, בגודל של 8 דונם, יועד תחילה למבנה ציבור, אבל רשות מקרקעי ישראל החליטה לשנות את הייעוד למגורים ומסחר ומקווה שהיזמים יבנו במקום 123 יחידות דיור בבנייה רוויה יחד עם עם שטחי מסחר רבים. מחיר המינימום לפרויקט הוא 34 מיליון שקלים שהחברה הזוכה תצטרך להביא,  וערבות של 10.7 מיליון שקל.


הקבוצה של גל-טל היא אחת משלוש קבוצות רכישה שעד כה התעניינו בפרויקט. במידה ויזכו,מתכננת הקבוצה בנייה של מגוון דירות, בינהן דירות בנות 3, 4, 5 ו-6 חדרים, דירות גן ופנטהאוזים, בשבעה בניינים שיוצרים ביניהם פארק פנימי פרטי, שיעניק נוף ירוק, שקט ושלווה לדיירים.


הדמיה להמחשה - בכפוף להיתר הבניה

לטענת חדד, החוזק של ההצעה שלהם הוא בהון הראשוני שנדרש כל חבר קבוצה להביא עמו: "אנחנו פועלים בצורה שונה מקבוצות רכישה אחרות. חלק גדול מקבוצות הרכישה מבקשות עד 25% מההון הראשוני של החבר, אנחנו מבקשים 50% ממחיר הדירה המבוקשת עם הכניסה לקבוצה, מה שהופך את ההצעה שלנו לחזקה יותר".

לדברי חדד, העובדה שנדרש הון ראשוני גבוה, מביאה לכך שההתקשרות עם הבנקים לגבי ליווי הפרויקט ועם הקבלן המבצע תהיה מהירה יותר. הבדל נוסף נוגע לעמלה - ברוב קבוצות הרכישה נגבית עמלה של היזמים מאנשי הקבוצה, חדד טוען כי הקבוצה לא תגבה עמלה: "הדבר יגרום לכך שהפרויקט יתבצע במהירות כי האינטרס שלנו הוא שהדירות יתאכלסו בלי בעיות".

מדוע הפרויקט כל כך מצית את דמיון היזמים?

"מדובר בפרויקט שנמצא במוקד העיר. קרוב לרכבת, לשדרה ולקניון. פרויקט בעל אופי אורבני ומי שמגיע אליו יודע שהוא בא לחיות כמו בתל אביב", אומר חדד.

מה יהיו המחירים?

דירות שלושה חדרים מוצעות כעת על ידי הקבוצה החל מ-1.675  מיליון שקלים במקום 2.1 מיליון שקל. "מדובר בהצעה אטרקטיבית ואנו זוכים להתעניינות רבה", אומר חדד.