מאת: רמי היפש | צילום: קניון עזריאלי מודיעין

מרכז העיר מודיעין מכבים רעות הפך מזמן למזוהה עם חברת עזריאלי והשליטה של חברת הנדל"ן המניב באיזור מתרחבת. לאחרונה  עדכנה חברת עזריאלי כי זכתה במכרז של רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) לרכישת מגרש במע"ר במודיעין תמורת 88 מיליון שקל.

המגרש הוא בשטח של כ- 17 דונמים ומיועד לפי החברה לבניית פרויקט מסחר ומשרדים בהיקף זכויות של כ-37 אלף מ"ר. על הקרקע תשלם החברה 51 מיליון שקלים על זכויות החכירה ו-37 מיליון שקלים על הוצאות הפיתוח.

מדובר בקרקע נוספת לעזריאלי במודיעין אשר מחזיקה בקניון מודיעין במרכז העיר שנפתח בשנת 2008. לפני שנה היא פתחה ברחוב דם המכבים את 'פאלאס מודיעין', בית הדיור המוגן שלה בעיר ובשנה שעברה היא גם זכתה במכרז נוסף באזור המע"ר שבו היא מתכוונת להקים פרויקט שיכלול בית מלון, משרדים ומסחר.


הזכייה אז של החברה, עוררה דיון ער בעיר סביב ההשתלטות של עזריאלי על שטחים רבים בעיר, ומועצת העיר, בשבתה כוועדה המקומית לתכנון ובנייה במודיעין, קיימה ישיבה מיוחדת וסוערת, שבסיומה אושרה התוכנית של עזריאלי.


עזריאלי זכתה אז בפרויקט בזכות ההצעה הגבוהה שהגישה, וייתכן שגם כאן היא הגישה את ההצעה הגבוהה ביותר כדי למצב את שליטתה במרכז מודיעין והגדילה בכך את השטחים הבנויים שלה בעיר ל-138 אלף מ"ר.

דנה עזריאלי, יו"רית הקבוצה ובעלת השליטה בה, מסרה כי: "אנו מאמינים בפוטנציאל הגידול והפיתוח של העיר, ונפעל לשילוב הסטנדרטים הגבוהים של קבוצת עזריאלי בפרויקט, אשר עתיד לקום על הקרקע שרכשנו".

עזריאלי היא חברת הנדל"ן המניב הגדולה בבורסה במונחי שווי שוק. אחרי זינוק של כ-50% שרשמה מנייתה מתחילת 2019 היא משקפת לעזריאלי שווי נוכחי של כ-32 מיליארד שקל.