תוכן מקודם

אז איך הייתה שנת 2018 בתחום הנדל"ן?

בשונה מערים ותיקות במדינה, מודיעין עדיין עיר צעירה ומתפתחת. קצב הבנייה בעיר פועל בכל המרץ והיצע הדירות למכירה בעיר רחב. מעבר לבנייה של דירות חדשות בשכונות נופים, ציפורים, מרכז העיר ועכשיו גם החל שיווק במורשת, גם בתחום המסחרי העיר מתפתחת בקצב מדהים ונותנת פתרונות לבעלי עסקים וחברות גדולות בתחומים שונים.

איך כל זה השפיע על מחירי הנדל"ן ועל הביקושים? 

מצד אחד העיר מושכת אליה אוכלוסיה נוספת מערים אחרות בשל מיקומה הגיאוגרפי, בין ירושלים לתל אביב, בנוסף, מודיעין היא עיר שהחינוך בה עומד בראש סדר העדיפויות והאוכלוסייה נחשבת איכותית. כל אלה משאירים את הביקוש לדירות ואת המחירים יחסית גבוהים לערים אחרות.

מצד שני, בדירות יד שנייה למכירה ישנה ירידה של 3%-5% במיוחד בדירות שההיצע שלהן גבוה. מוכרים שלא התאימו את עצמם לשוק המשתנה פשוט נתקעו עם הדירות או נאלצו למכור אותן בסופו של דבר בפחות מהמחיר הריאלי לדירה. 

גם בדירות יד ראשונה הבינו הקבלנים שאם הם רוצים למכור ולא להתקע עם דירות, הם חייבים להוריד מחיר ולתת ללקוחות פריסת תשלומים נוחה ומפרט יוקרתי ומפנק. 

מה עוד היה לנו השנה? 

היצע גדול ומשמעותי עבור משפרי דיור במסלול מחיר למטרה. כל הקבלנים שזכו בקרקעות על שדרת החשמונאים היו מחוייבים למכור חלק ניכר מהפרויקט במסלול מחיר מטרה והשאירו לעצמם את דירות הפרימיום במסלול מכירה רגיל. כך שמשפחות רבות יהנו לגור במודיעין במחיר הנמוך בכ - 20%-25% ממחיר דירה דומה בעיר. 

מה צופנת לנו שנת 2019 ? 

כמובן שאי אפשר לחזות את העתיד ב - 100% ותמיד יש הפתעות כמו בחירות, או חוק חדש שנכנס שיכולים לזעזע את הקרקע של שוק הנדל"ן לתקופה מסויימת, אבל אם נסתכל על הדברים בצורה הגיונית, תמיד הכל מסתכם בהיצע וביקוש! כשההיצע גדול המחירים יורדים, כשההיצע קטן הביקוש גדל והמחירים עולים!

שתהיה לנו שנה אזרחית מוצלחת.