מתקדמות העבודות לבנייה ופיתוח שכונת מורשת,  הצפויה להיות  אחת השכונות הגדולות במודיעין מכבים רעות.

שכונת מורשת ממוקמת ממערב לשכונת אבני חן, מעבר לכביש 3 העירוני ומצפון לשכונת נופים. שטח שכונת מורשת יהיה כ-1,686 דונם ועל פי התכנון, צפויות להיבנות בה כ-4,200 יחידות דיור, כאשר 3,614 יחידות מהן יהיו יחידות דיור בבנייה רוויה. על פי התכנון, בשכונה ייבנו גם 5 בתי ספר וכ-25 גני ילדים.

בחודשים הקרובים יימשכו עבודות האספלט לבניית הכבישים, זאת כאשר על פי עדכון העירייה, עד עכשיו כבר הוקמו כ-70% מהכבישים בשכונה. כמו כן, בקרוב יצא מכרז השלמות לפיתוח  השכונה הכולל את הקמות הפארקים, המדרכות, התאורה ועבודות הפיתוח השונות הנדרשות לסיום פיתוח השכונה.  לצד זאת, במקביל נמשכות העבודות להקמת החניון הציבורי בשכונת מורשת. החניון, שהוא חניון תת קרקעי, יכיל כ-300 מקומות חנייה והוא יהיה ממוקם בשדרה המרכזית של השכונה, סמוך לחרבת א-שון אתר הטבע העירוני השכונתי. בימים אלה מבוצעות העבודות להקמת הקומה השנייה של החניון, מתוך שלוש קומות בסך הכל. החניון צפוי להיות מוכן עוד בטרם תאוכלס השכונה.

עבודות הבניייה האינטנסיביות לבניית שכונת מורשת יצרו מפגע אבק עבור תושבי שכונת אבני חן הסמוכה. מעיריית מודיעין נמסר כי בכדי לצמצם את המפגע עבור תושבי שכונת אבני חן, בוצעו שורת פעולות בהן, סגירתה של הכניסה שבכיכר מול בית הספר עירוני ה' לפני כחודש וחצי כך שמשאיות לא נכנסות יותר מכניסה זו, נקיון מנועי המזגנים בבתי הספר עירוני ה' וחוט השני.  בנוסף, נמסר כי העירייה נוקטת בפעולות אכיפה מוגברות להפחתת האבק, בשבועיים האחרונים ניתנו שבעה קנסות על הפעלת מגרסה ללא מים בסך 3,325 שקלים ו-שבעה קנסות על פסולת, בטון ולכלוך בסך 4,350 שקלים.  בימים אלה, גם סיימה העירייה באמצעות החברה הכלכלית את עבודות האספלט לסלילתם של כבישים זמניים, גם כן במטרה למזער את האבק, במקטע הנושק לשכונת אבני חן.

מהחברה הכלכלית נמסר כי  הכינה תכנית עבודה לבניית הפארקים על פי האכלוס הצפוי במורשת, זאת בדומה לפיתוחה של שכונת נופים. "מדובר בסטנדרט בנייה יוצא דופן בארץ, אשר מעניק לכל תושב שיתאכלס בשכונה, פארק מסודר עם מתקני משחק ליד ביתו, עוד בטרם התאכלסה כלל השכונה והסתיימו עבודות הבנייה".