כאשר אנו מעוניינים לרכוש נכס חדש מקבלן, אנו עושים בדרך כלל את כל הבדיקות הרלוונטיות כגון מחיר, משכנתה, מפרט, גודל הנכס, זמן אכלוס, תוכנית הדירה, מדדים וערך הנכס אל מול כדאיות העסקה.

ברוב המקרים, רוכש רגיל מן השורה ידע לבצע בדיקות אלו, אך מה בנוגע לאלמנטים נוספים שאינו בקיא בהם ושיכולים להיות פקטור סופר משמעותי ברכישת הנכס?

על מנת שלא נטעה ברכישת נכס מיד ראשונה אנו צריכים איש מקצוע ניטרלי אשר יחשוף בפנינו דברים שאנו מפספסים או לא מודעים אליהם, כמו קריאה נכונה של מפת השכונה ומיקום הנכס בשכונה, ואפילו בתוך הבניין עצמו.

אלמנטים אלו יכולים להוות פקטור משמעותי ביותר כאשר אנו, כקונים מהשורה, לא מבינים או לא מייחסים אליהם חשיבות יתרה. לא פעם אנו נתקלים בקונים אשר רכשו נכס חדש ורק כאשר קיבלו את המפתח הבינו את הטעות שעשו ורכשו דירה אשר צמודה למבנים כגון חדר אשפה, מצבור גז, חדר חשמל, גן ילדים צמוד, כיכר רועשת או כביש מהיר.

כמו כן ,כיווני אויר מועטים ו/או "דירות כלואות" (דירות אשר בנויות מול חומה או מבנים קרובים) נחשבים למפגע ומפחיתים מערך הנכס, ואנו כרוכשים אשר לא קראנו את המפה נכון והתייחסנו רק לדברים הבסיסיים ולא לאלמנטים הלא פחות חשובים, בסופו של יום מסיימים כרוכשים מאוכזבים.

אז אם אתם מתכננים לרכוש נכס חדש מקבלן, מומלץ מאוד להיעזר באיש מקצוע חיצוני (ולא של היזם) אשר מבין ומכיר את השכונה על בוריה, על מנת לרכוש את הנכס הנכון והמתאים ביותר עבורכם.

בהצלחה ושנה טובה ומתוקה!

בשער - צילום אילוסטרציה: Depositphotos