מאת: רמי היפש

מודיעין הפכה ליעד פופולרי למגורים – כך עולה ממדד החיפושים שביצע אתר יד 2. כ- 126 חיפושים בממוצע היו על כל הודעה שכללה דירה במודיעין, מקום שמיני בין הערים המבוקשות בארץ.

הסקר בדק את כמות הכניסות למודעות של דירות ארבעה חדרים שהוצגו באתר בין החודשים מאי 2018 למאי 2019.  בסקירה שביצעו באתר יד2 הביקוש למגורים בעיר מסוימת נגזר ממספר החיפושים הייחודיים באתר כך שגם אם אותו גולש חיפש 8 פעמים דירת 4 חדרים בעיר מסויימת, זה ייספר כחיפוש אחד בלבד.

נס ציונה אמנם מובילה במספר החיפושים עם 239 חיפושים למודעה, אך יש לציין שמספר המודעות שפורסמו בעיר היה 1,475 – הנמוך מבין כל ההיצע שב-20 הערים המובילות. מודיעין מגיעה אחרי גבעתיים (175 חיפושים לכל מודעה), רחובות (146), ראשון לציון (139), כפר סבא (138), חולון (135) והרצליה (132) ומקדימה בעשירייה הראשונה את אשדוד ופתח תקוה.


הנתונים של מודיעין מחמיאים כשמתייחסים לשני נתונים נוספים: מספר המודעות שפורסמו על דירות בעיר הוא 3,192 – לא גבוה במיוחד ומחיר הדירה הממוצע שהוצע באתר הוא 2.26 מיליון שקל – גבוה יותר מרוב הערים שמקדימות אותה בדירוג – למעט גבעתיים והרצליה.


יבין גיל מור מנכ"ל אתר יד2: "נתון של מספר חיפושים לנכס ביחס להיצע הדירות מאפשר לזהות מקומות בהן הביקוש גובר על ההיצע או נמוך ממנו. במקומות בהם הביקוש גובר על היצע הדירות, לבעל הדירה יהיה בדרך כלל פשוט יותר למצוא קונה. לחילופין, במקומות בהם ההיצע גובר על הביקוש סביר להניח שתהליך המכירה יהיה ארוך יותר".

אחמד עמלה, מנכ"ל חברת ושאחי את עמלה הבונה את פרויקט ארגמן מסביר כי מודיעין, בשונה מערים אחרות, נהנית מגידול טבעי והגירה חיובית מירושלים, תל אביב, וערים רבות במישור החוף. מיקומה המרכזי של העיר ונגישות תחבורתית טובה ממצבת אותה כמקום מעולה במרכז הארץ ."בימים אלו מתוכננת לקום שכונת מורשת החדשה שתיכלול כ-4,500 יח"ד, אשר חלקן שווקו גם בתוכנית מחיר למשתכן. כמו כן, בתקופה הקרובה יפתח מרכז העסקים החדש של העיר שיכלול מרכז מסחרי ותרבותי לנוחות התושבים".