קשה לעקוב אחרי השינויים והתמורות בשוק הנדל"ן בארץ. בכל כמה שנים נולד להיט תורן שאמור לעשות לנו את החיים זולים ונוחים יותר. תחת טרנד שאפשר לקרוא לו "שוק המשרדים", אפשר לגלות היום בשורה נדל"נית אמיתית שכולה עם הפנים לציבור עובדים צעירים ואיכותיים הגרים באיזור. אורית דודאי ליאני, יועצת נדל"ן ומתווכת של בתי יוקרה בלפיד, כפר האורנים והסביבה, משווקת בימים אלה את פרויקט "NH-PARK" בליגד סנטר, הוא הפארק הטכנולוגי, הענק המתעורר של העיר. היא מספרת בכתבה הבאה למה מדובר באחד הפרויקטים המבטיחים והמומלצים להשקעה כזה שמאפשר באמת להתפרנס ולעבוד רבע שעה מהבית והמשפחה.

הפארק הטכנולוגי ומשרדיו - רגע לפני המראה

מודיעין הפכה מאז הקמתה ב-1995 לאחת מהערים המבוקשות למגורים בישראל. "עכשיו" אומרת ליאני, "הגיעה גם העת לצמיחה של שוק המשרדים בעיר ובמיוחד במתחם התעסוקה בפארק הטכנולוגי - ליגד סנטר".

-למה בעצם?

"טוב...כבר אמרו את זה לא מעט לפניי - זה בגלל המיקום, הנגישות, המחירים ולא פחות חשוב – האוכלוסייה האיכותית והצעירה שרוצה לעבוד קרוב הביתה ולא לנסוע - למשל - עד מרכזי היי-טק ועסקים בשרון הרחוק. כל מי שהגיע לגור בעיר בתחילת דרכה חלם הרי לעבוד כמה דקות מהבית. בפועל זה לא ממש התאפשר עד עכשיו".

-את מתכוונת לתחבורה?

"כן. לגמרי. העיר נהנית לא רק ממיקום מעולה על אמצע הדרך לירושלים ולתל אביב, אלא גם מגישה מהירה לשדה התעופה בן גוריון ומתחנת רכבת המחברת אותה לכל המטרופולינים בארץ. כל אלה גורמים לכל חברות היזמות הפועלות בתחום הנדל"ן המניב להיכנס לעיר וליזום בה פרויקטים בתחום המשרדים. לצידם, אנחנו רואים כי מתעורר לו שוק של משקיעים ושל בעלי עסקים קטנים ובינוניים, המחפשים פתרונות לצרכים שלהם, מבלי להתפשר על שעות ארוכות בפקקים".

-עם יד על הלב - ההשקעה במשרדים בפארק הטכנולוגי כדאית?

"ברור, כי מדובר בשילוב מנצח של תשואה ומחיר אטרקטיביים פלוס השקעה סולידית".ליאני מאמינה כי מתחם הפארק הטכנולוגי  יהווה אבן שואבת לכמה קהלי יעד, כך למשל חברות ומעסיקים גדולים שמבקשים ליהנות מהמיקום, מעורקי התחבורה (הרכבת המהירה לירושלים בדרך) והגישה לכוח אדם איכותי, או בעלי עסקים קטנים ובינוניים שמבקשים להשתחרר ממחיר המשרדים במרכז ומהפקקים.ליאני אומרת כי שני הגורמים האלה רואים יתרון מהותי ברכישת משרד שישמש בית לעסק שלהם, וגם אפיק השקעה לטווח ארוך.היא שוב מציינת כי בונוס של ממש בעבודה בעיר היא חסכון של שעות בכביש.

-ואיפה המשקיעים בתמונה?

"זו קבוצה נוספת, שלישית. ממה שאני חשה אנו עדים למעבר משמעותי של משקיעי נדל"ן מקרב משקי הבית שעוברים מתחום המגורים לתחום המשרדים. הם מזהים כמה יתרונות מהותיים בשוק הנדל"ן למשרדים".

-איך את מסבירה את זה? מה גרם לתופעה?

"הכול מופיע בטורי האקסל, והמספרים מדברים בעד עצמם: תשואה שנתית משכירות, העומדת על כ- 7%, כמעט פי שלוש מהתשואה הממוצעת למגורים.  חוץ מזה יש סף כניסה להשקעה, שנמוך משמעותית מתחום המגורים ויש תנאי מימון נוחים".

H-park – האטרקטיביות של מודיעין, השקט של נ.ת.מ

ליאני שמשווקת כאמור את פרויקט NH-park בפארק הטכנולוגי, לא ממש מפתיעה כשהיא מציינת כי נכון להיום קיים מחסור מהותי בשטחי משרד במודיעין: "מרבית המשכירים מעידים על 100% תפוסה וביקושים ההולכים וגוברים מקרב בעלי עסקים מקומיים. במקביל, אנו רואים מעבר של חברות מירושלים למודיעין, לדעתי זה בשל העובדה כי מרבית העובדים מגיעים מהעיר והתמורה בה על הסכום המושקע בשכירות גבוהה באופן משמעותי מאשר בירושלים".רמת המחירים לשכירות בעיר עומדת על 70-100 שקלים למ"ר, דבר המשקף 8-10% תשואה שנתית משכירות "אולם" מסייגת ליאני " חשוב לציין כי מדובר במחירים שנמצאים במגמת עליה מתמדת".

-מה בעצם אתם מציעים לרוכשים העתידיים?

"תראה, הלקוחות שמגיעים אלינו למשרד המכירות, מבינים את האטרקטיביות של העסקה אותה אנו מציעים להם ושמחים לשמוע על בונוס  מהותי נוסף – שיתוף הפעולה שלנו עם חברת נ.ת.מ – מהמובילות בתחום הייעוץ והניהול לשוק המשרדים. החברה הזו תנהל את המתחם ובנוסף תיתן שירות לרוכשים של פתרון מלא הכולל טיפול במציאת רוכשים, ניהול הקשר איתם לרבות עניינים משפטיים, גביה, ועוד'".

ליאני משוכנעת כי בעלי עסקים בעיר, יכולים להשתחרר מהפקקים ומעלויות השכירות הגבוהות במרכז ועל הדרך להשקיע בנכס נדל"ני בעל פוטנציאל השבחה מהותי, מבלי להתעסק בניהולו השוטף."אני מאמינה, היא מסכמת כי "המשקיעים יכולים ליהנות מחבילה שלא רק מספקת להם מוצר פרימיום אטרקטיבי לשוק המשרדים בעיר, אלא גם ערוץ שיווק וניהול מהטובים בארץ".

לפרטים נוספים : אורית דודאי ליאני, יועצת נדל"ן ומתווכת של בתי יוקרה בלפיד, כפר האורנים והסביבה 050-8582810

צילום: יח"צ