בשער: הדמיית המע"ר, ארכיון מודיעינט

לא ניתן להתעלם ממבני הבטון העצומים של פרוייקט דימרי (המכונה הקשתות), כשנכנסים למודיעין. שרשרת של תשעה מגדלים במרכז העיר.

לא מעט תושבים הרימו גבה, ואף מחו בכל תוקף על בנייתם של המגדלים. הטענה העיקרית של המתנגדים היא שהם הגיעו לגור במודיעין כי חיפשו מקום פסטורלי, עם בנייה נמוכה והרבה ירוק בעיניים.

אך מחאתם לא צלחה ובתחילת שנת 2005 החלו בנייתם של תשעה מגדלים המחוברים בצורת קשת בטון אחד לשני לאורך שדרת החשמונאים. אופי הדירות שנבנו היה של דירות בנות  5-6 חדרים, דירות מזרחיות הפונות לכיוון הכביש ודירות מערביות. אין ספק שהפיצוי על נראות הבניינים ועל המיקום הרועש הגיע בתוכניות ותכנון הדירות שהן מהיפות שיש לנו במודיעין.

אז מצד אחד הדירות מפנקות ובמיקום מרכזי ומצד שני רעש מהכביש הראשי בעיר וזיהום אויר ופיח ומהמכוניות. בשנים הראשונות התקשו המוכרים למכור את הדירות שלהם, ונכסים ישבו לא מעט זמן על המדף, מה שאילץ מוכרים רבים למכור את הנכסים במחירים נמוכים יחסית לנכסים דומים אחרים שנמכרו באזורים אחרים בעיר. 
היום יש תפנית בעלילה והמצב שונה. מרכז העיר המתפתח, הבניינים הנוספים שמתרוממים באיזור בקצב מהיר ובתמחור גבוה עם תוכניות מפנקות ומפרט גבוה במיוחד, הטיילת המדהימה, המסעדות, החנויות והמשרדים - בנוסף לקרבה לתחנת הרכבת - כל אלה שינו את מחירי וביקוש הדירות של מגדלי דימרי. מחירי הדירות קפצו  והביקוש אליהן גדל גם בקרב משקיעים וגם בקרב אוכלוסייה שרוצה לגור במרכז העיר המתפתח, מתוך רצון להיות קרובים להכל.