מאת: רמי היפש

שכונת הציפורים אוכלסה בחודשים האחרונים אחרי שלוש שנים של בנייה. חלק מהעבודות עדיין נמשכות, אבל כמו כל שכונה שמכבדת את עצמה, גם היא צריכה מרכז מסחרי והוא אמור להיפתח בעוד שנתיים.

לפני חצי שנה, בסוף יולי 2017, זכו היזמים יאיר נקר והראל כן במכרז של רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) על בניית מרכז מסחרי בציפורים. המגרש הוא בן 3.8 דונמים והם שילמו עבורו 12.2 מיליון שקלים שאמורים להגיע עם הוצאות פיתוח, מע"מ ומס רכישה ל-25 מיליון שקלים. ההצעה שלהם היתה גבוהה ב-140% מהערכת שווי המגרש של השמאי הממשלתי והיא גברה על 16 הצעות אחרות.

החודש פנו היזמים ליואל שפריצר מ "שפריצר נדל"ן" כדי שישווק במכירה מוקדמת את החנויות שצפויות להיות במתחם. מדובר ב-37 חנויות בגדלים שונים שיתפרסו על פני שתי קומות. המחיר למ"ר במרכז המסחרי במכירה המוקדמת מתחיל ב-19.9 אלף שקל למ"ר ולפי שפריצר, ההתעניינות גבוהה: "מכרנו כבר חנויות במקום. מדובר במחיר טוב מאוד עבור מרכז מסחרי שנמצא במיקום מצוין ליד כביש 431 ועל שדרות יצחק רבין, כך שהרבה אנשים יעברו לידו. מודיעין היא עיר מתפתחת מבחינת המרכזים המסחריים והמחירים שמוצעים כרגע זולים יותר מאלה שמוצעים בבוכמן". לדברי שפריצר אנשים משקיעים בנדל"ן מסחרי בשל העובדה שהוא יכול להניב להם תשואה גבוהה יותר בשנה מהשקעה בנדל"ן למגורים.

את המרכז המסחרי, שידמה למרכזים החדשים שנבנו בשכונות השבטים ומוריה, תכנן האדריכל אלון בן נון ממשרד אלון בן נון אדריכלים. שפריצר מעריך כי החנויות ייפתחו עוד לפני קיץ 2020 שבו המרכז אמור לפעול.

 

לכניסה הנכסים