צילום אילוסטרציה: Depositphotos

לאחרונה, אני נתקלת בתופעה מוזרה, דירות המוצעות למכירה במחירים הגבוהים משמעותית ממחירי השוק המקובלים כיום בעיר.

יצאתי לבדוק, כיצד זה ייתכן?! האם הדירות באמת יותר אטרקטיביות ולכן הציפייה למכירת הנכס במחיר גבוה הרבה מעבר למה שיש בשוק? או שמה מדובר על תמחור שגוי של הנכס, הנובע מחוסר ידע בשוק הנדל"ן בעיר?

לא אחת, כשתבחרו יועץ נדל"ן, על מנת להשביע את רצונכם הוא יגרום לכם לפנטז על מחיר לא ריאלי ביחס לשוק. אבל, כמו בכל תחום בחיים חשוב מאוד מוכרים יקרים שתדעו כי רק אנשי מקצוע מהשורה הראשונה בתחום יובילו אתכם אל המטרה בצורה מקצועית, יעילה ובטוחה.

לעיתים קורה שאני יושבת בסלון אצל לקוחות המעוניינים למכור את דירתם וכל מה שמעניין אותם זה לשמוע מה המחיר הגבוה ביותר בו ניתן יהיה למכור את הנכס שלהם( אפשר להבין). נכון ,כולנו חולמים למקסם את מחיר הבית שלנו על מנת להתקדם ליעד הבא בצורה בטוחה יותר, עם מינימום סיכונים וכמה שפחות משכנתא. אבל מאוד חשוב להיות מציאותיים, על מנת לא לבזבז  את הזמן לביצוע העסקה ובכדי להמנע מהורדת מחיר הנכס בפרסום לאחר מספר חודשים, דבר העלול להעיד לפעמים על נכס שעומד למכירה זמן רב מידי ומעלה תהיות לגבי איכותו.

לפני שמציעים את הבית למכירה, יש להבין את הנתונים מראש. לצערנו, שוק הנדל"ן חשוף ללא מעט סוכני נדל"ן לא מקצועיים דיים אשר אינם יודעים לקרוא את השוק בזמן אמת, אלא מעדיפים לגייס נכס בכל מחיר. אז תקשיבו טוב מוכרים יקרים וכך תחסכו לעצמכם עוגמת נפש מיותרת, כי אין קסמים בעולם שלנו והמציאות היא מאוד פשוטה-

על מנת למכור את דירתכם במינימום זמן ומקסימום כסף חשוב להיצמד למספר  עובדות חשובות:

1. לבדוק בסביבתכם בכמה נמכרו בתים זהים לשלכם.

2. לבחור משרד תיווך/סוכן נדל"ן שמכירים את העיר והשכונה טוב מאוד.

3. לבחור משרד תיווך/סוכן נדל"ן מקצועיים אשר לא מפריזים בסכום מכירה מחשיד, לא ריאלי וגבוה בהרבה מהמוצע בשוק.

4. בחרו משרד תיווך אשר בקיא גם בעולם השיווק והפרסום, כדי שהוא יוכל לשווק את הנכס שלכם על הצד הטוב ביותר. פרסום ושיווק יעילים חוסכים המון זמן ומגדילים את החשיפה ללקוחות פוטנציאליים עבור הנכס שלכם.

5. המנעו מליפול להבטחות חסרות כל אחריות לפיהן ניתן למכור את הנכס במחיר לא ריאלי ביחס לשוק הנדל"ן בעיר. חשוב מאוד לבחור נכון. תהליך מכירת נכס הוא לא תמיד פשוט וקל כמו שנראה להרבה מוכרים שחושבים שיוכלו לעשות זאת לבד!

לאחר שבחרתם את הסוכן האולטימטיבי עבורכם, תהיו קשובים לטיפים ולהכוונה המקצועית לגבי הכנת הנכס לפני הוצאתו לשיווק (רושם ראשוני חשוב מאוד), זמינות הצגת הנכס בפני לקוחות ועוד.

תמחור הנכס הוא שלב בסיסי וחשוב אשר ממנו יוצאים לדרך. תמחור גבוה מידי עלול לגרום לנכס לעמוד הרבה זמן בשוק ובכך לאבד מערכו ומאידך תמחור נמוך מידי עלול להרתיע לקוחות ולגרום למחשבה שהנכס לא אטרקטיבי מספיק. כל התמחורים הם בהשוואה לשוק הנדל"ן בעיר על בסיס מכירות שהתבצעו ולא על בסיס מחירים שמוצעים באוויר!

בהצלחה !