הדיירים: משפחה בת 5 נפשות
מקום: מודיעין
שטח: 110 מ"ר
עיצוב פנים: נרקיס ברזני ♦ סטודיו לעיצוב פנים

כשמעצבת מגיעה לבית היא מאבחנת. עליה להבין את הדיירים ואופי המשפחה. וכשהדיירים אוהבים צבע החגיגה מתחילה . הדיירים בקשו להכניס רוח חיים בדירת הקבלן שרכשו, הבית לא תאם את אופיים והם בקשו שינוי מעוצב בתקציב קטן. הדבר היחיד שביקשו להשאיר היה את התמונה שאהבו ומשם הגיעה ההשראה. פלטת הצבעים נבחרה והותאמה לדיירים חובבי הצבעוניות .

המטבח לא תאם את אופי הדיירים וחייהם, קיר קטן הפריד בין המטבח לחלל המרכזי והקטין אותו . היה צורך במקומות אחסון , מוצרי חשמל הונחו על השיש ולקחו את המקום למשטחי עבודה שהיו חסרים גם ככה לבני המשפחה חובבי הבישול ושולחן קטן לאורחות בוקר הונח במטבח, חסם את הכניסה אליו ולא אפשר מקום לבני המשפחה לאכול יחד.המטבח הוחלף לצבעים בהירים , הקיר הקטן נהרס במקומו נבנה המשך למטבח היוצר המשכיות ויוצר אי קטן המאפשר לבני המשפחה להתכנס יחד לארוחות בוקר קלילות . קיר המקרר הוארך ואפשר בניית ארון עבור מוצרי החשמל ובכך פינה  את משטחי העבודה.

במהלך השיפוץ התגלתה בעיית אינסטלציה הדרש החלפת הצנרת, דבר שאילץ החלפת הריצוף שלא היה בתקציב. נדרשה בזמן מהיר יצירתיות ותושייה ובמקום החלפת הריצוף בבית כולו, הוחלט על החלפת קטע קטן במטבח, דבר הפותר את בעיית החלפת הריצוף הכללי ויוצר  "שטיח" מרוצף צבעוני המפיח חיים ומרענן את המטבח ומותאם לפלטת הצבעים שהוגרה והותאמה.

פינת האוכל אף היא לא נשארה יתומה , הדיירים בקשו להשאיר את השולחן שהיה ברשותם, המעצבת נעתרה לבקשה אך בקשה להתאימה לאופי הבית שנרקם. הריצוף בפינת האוכל הוחלף רק באזור השולחן לריצוף בטון צבעוני התוחם את פינת האוכל ויוצר כמעין שטיח מתחת לשולחן בגוונים תואמים למטבח. הצבע הירוק מהריצוף עלה אל הקיר קיר פינת האוכל ונצבע בטיח ירוק התואם את האווירה הכוללת של הבית.  

הסלון ממנו התחילה ההרשאה של הבית ופלטת הצבעים כולה , קיר הסלון נצבע בטיח בגוון ירוק , דבר הדורש תעוזה מצד הדיירים אבל משרה אווירה על הבית כולו. הספות הוחלפו לגוונים בהירים  והותאם הצבע השני היוצא מהתמונה הצבע הכתום שמגיע דרך הכורסא, הכריות וה אקססוריז שנוסף לחלל. הצבעונית שנבחרה, ניתן לראות כי כמו ציור עם משיכת מכחול שלא נגמרת, זולגת מן התמונה וממשיכה אל הבית כולו.

טיפ מעצבת:  לא לפחד מצבע. צבע נכון בחלל יכול לשדרג אותו מאוד ועושה נפלאות לחלל גם כשהתקציב לא גבוה.