וידאו: ההופעה המלאה בהייד פארק 1969

"ארבעת חברי הסופר גרופ החדשה והמבטיחה של שנת 1969, בליינד פיית', ישבו יחדיו בסוויטה מפוארת, בקומה ה-16 של מלון 'דרייק' שבניו יורק. סטיבי וינווד, לשעבר מלהקת טראפיק, ישב בפינה ועישן להנאתו.  ג'ינג'ר בייקר, שלא יכול לנוח לשניה, ישב על הספה והכין כובעים מניירות של עיתון 'לונדון טיימס'. הבסיסט ריק גרץ', לשעבר מלהקת פאמילי, גזר כתבות על להקתו החדשה מעיתונים שונים שהונחו שם.

אריק קלפטון, עם חולצה בשלל צבעים, ג'ינס במצב רעוע ומגפי זמש בהירים - ישב על שולחן וניגן בגיטרה אקוסטית.

עותק של אלבומה החדש של הלהקה, עם תמונת הנערה בת ה-11 עם החזה החשוף, הונח על השולחן. על השטיח הונחו תקליטים של בי בי קינג, הבי ג'יז, אוטיס רדינג, ג'ו קוקר ועוד. ברקע נשמעים צלילי התקליט של הרביעייה שמולי.

הטלפון לא מפסיק לצלצל. היחצ"ן של הלהקה, שנמצא עימנו בחדר, לא מפסיק לדקלם לתוך השפופרת : 'לא, להקת בליינד פיית' לא עושה ראיונות. לא בא להם כי מבחינתם המוסיקה מספרת את כל הסיפור'. לא היו הרבה אנשים בחדר. היו שניים מחברת התקליטים 'אטלנטיק', שני יחצ"נים ומנהל הלהקה - רוברט סטיגווד. לא היו בחורות-גרופיז בחדר.

אני מכיר את סטיבי כבר שנים, אך לא ראיתי אותו רגוע כמו היום. וינווד: 'אתה יודע, ג'ינג'ר וג'ק ברוס היו שני הראשונים שראיתי ביום בו הגעתי לראשונה ללונדון. ותמיד רציתי לעבוד עם קלפטון. אני חושב שגם הוא רצה לעבוד איתי. מאז נפגשנו המון פעמים וניגנו יחדיו, אי שם באווירה כפרית. עכשיו הגיע הזמן שלנו לעשות זאת גם במסגרת להקה'.

קלפטון: 'אני נדהמתי מוינווד ביום בו ראיתי אותו שר ומנגן בפעם הראשונה. זה היה בבירמינגהאם. הוא היה אז עם להקתו של ספנסר דייויס. הוא נראה מאד רציני ומקורי מאד'.

וינווד: 'הלהקה החדשה שלנו אינה להקת בלוז. זו יותר להקת רוק או להקת פולק-רוק. קשה לי לשים את הלהקה בקטגוריה מסויימת. המטרה היחידה שלנו היא להדליק אנשים למוסיקה שלנו. המסגרת הלהקתית שלנו תשתנה כל הזמן. הלהקה הזו היא הדבר המרגש ביותר שהיה לי עד כה'.

באופן לא צפוי - התקליט של הלהקה הוא יותר וינווד מאשר קלפטון או בייקר. שומעים פה יותר טראפיק מאשר CREAM. חבר שלי הסביר לי, לא מזמן, כי לקלפטון נמאס להיות האיש המוביל בלהקה. מבחינה מסויימת - וינווד הוא המנהיג של בליינד פיית'.

קלפטון : 'אני נרגש מאד מהעתיד שצפוי ללהקה שלנו. למדנו את הקטעים הקשים שחווינו בלהקת CREAM ולא נעשה יותר את אותן הטעויות שגרמו לפירוק השלישייה ההיא. עכשיו אנחנו מתחילים מההתחלה ויש לנו גישה שונה ממה שהיה. להקת קצפת נתקעה איפה שהוא במקום והדבר החל להימתח באופן מבאס. עם בליינד פיית' אנחנו נשתנה כל הזמן ונהפוך את העניין לגוף שמרענן את עצמו כל הזמן. אחרי שלהקת CREAM התפרקה, זכיתי לחופשה הראשונה האמיתית שלי מאז שהתחלתי לנגן גיטרה בלהקות. אני מרגיש מוכן ורענן עכשיו'.

האלבום של הלהקה הופק על ידי ג'ימי מילר, בעוד אלבומי להקת קצפת הופקו על ידי פליקס פפלארדי. קלפטון בא להסביר : 'ג'ימי מילר הוא יותר איש של רוק אנד רול מאשר פליקס. ג'ימי הוא האיש שעזר לנו מאד ביצירת התקליט הזה'.

אני חש שענייני האגו וההערצה הרבה עוד יגיעו בהמשך ללהקה הזו. סימן לכך צפיתי כבר במעלית שלקחה את חברי הלהקה ללימוזינה, שחיכתה בחוץ. איש מבוגר בא להיכנס למעלית, כשהוא מלווה עימו איש זקן עם מקל הליכה. אותו איש שאל את קלפטון באיזו להקה הוא נמצא. כשקיבל את התשובה - הוא השיב : 'חכה שהבת שלי תשמע את זה. היא תהיה ירוקה מקינאה כלפיי'.