הסינגל הראשון של פול מקרטני כאמן סולן נקרא ANOTHER DAY. הוא יצא בארה"ב ב-22 בפברואר 1971 ובאנגליה ב-19 בפברואר 1971.
באנגליה הסינגל הגיע למקום השני במצעד. בארה"ב הוא פחות הצליח.

למרות שהלייבל על הסינגל עצמו ציין שהשירים ANOTHER DAY וצד ב' שלו, עם השיר OH WOMAN OH WHY, הוקלטו באנגליה, הרי שהם למעשה הוקלטו בניו יורק במהלך הסשנים לאלבום השני של מקרטני שנקרא RAM. השיר ANOTHER DAY הוא הראשון שהוקלט בסשנים האלה. הערוצים הבסיסיים של שני השירים הוקלטו באולפן מס' 2 של אולפני COLUMBIA במהלך נובמבר ודצמבר של 1970.

על הגיטרה היה דייויד שפינוזה. דני סיוול היה על התופים. הוא גם תופף במהלך השיר ANOTHER DAY על ספר טלפונים (דבר שנשמע כמו דהרת סוס)../הקולות של פול ולינדה הוקלטו בינואר 1971. לינדה מתגלה בשיר הזה כזמרת המושלמת ליצירת הרמוניות ווקאליות עם פול. לא יודע מה אתכם, אבל לטעמי קולותיהם משתלבים נהדר ביחד.

הכתיבה של  ANOTHER DAY החלה על ידי פול כבר ב-1968. הוא ניגן קטע מהשיר במהלך התחממות שלו על הפסנתר ב-9 לינואר 1969 באולפני טוויקנהאם, בעת שהביטלס היו עסוקים בלריב ולנסות ולהרים יחדיו פרויקט משותף בשם GET BACK. בשלב הזה הוא הלחין את הבתים ללא קטעי המעבר. מקרטני חזר אל השיר ב-25 בינואר. הפעם הוא ניגן אותו על גיטרה אקוסטית. ממש באותו יום הביטלס החלו בחזרות על השיר TWO OF US

מקרטני השתמש בה בכוונה ליצירת הרמוניות ווקאליות עימו כי הוא חפץ ביצירת סאונד ייחודי שילווה את המותג של שמו כאמן סולן. דרך אגב, לינדה התגלתה כזמרת טובה כששרה קולות הרמוניים בפזמון של השיר LET IT BE.

הכתיבה של השיר ANOTHER DAY החלה על ידי פול כבר ב-1968. הוא ניגן קטע מהשיר במהלך התחממות שלו על הפסנתר ב-9 לינואר 1969 באולפני טוויקנהאם, בעת שהביטלס היו עסוקים בלריב ולנסות ולהרים יחדיו פרויקט משותף בשם GET BACK. בשלב הזה הוא הלחין את הבתים ללא קטעי המעבר. מקרטני חזר אל השיר ב-25 בינואר. הפעם הוא ניגן אותו על גיטרה אקוסטית. ממש באותו יום הביטלס החלו לעשות חזרות על השיר TWO OF US.

היצירה המוגמרת היא שיר פופ קליט ויפהפה שמשום מה ספג ביקורות רעות ואף ארסיות נגד מקרטני. מבקר מוסיקה אחד טען שהשיר הזה יכול להיות מתאים לפירסומת לדיאורדורנט. ג'ון לנון הנציח את השיר הזה של מקרטני כשכתב את השיר HOW DO YOU SLEEP נגדו. השיר הזה, שנמצא באלבום IMAGINE של לנון, הכיל את השורה THE ONLY THING YOU DONE WAS YESTERDAY. AND SINCE YOU'VE GONE YOU'RE JUST ANOTHER DAY.

וידאו: פול ולינדה מקרטני - "ANOTHER DAY"

השיר של מקרטני מספר סיפור פשוט על אישה (ללא שם) וחייה השיגרתיים והמשעממים. את המשפט הזה בשירו של לנון לא המציא לנון עצמו אלא המנהל שלו, אלן קליין, שעזר לו אז במציאת משפטים לשיר. קליין היה בתקופה ההיא אויב רציני של מקרטני והוא שמח לעזור ללנון בכתיבת שיר שכזה. המילים המקוריות נגד מקרטני במהלך כתיבת השיר היו הרבה יותר מרושעות והתמתנו טיפה לקראת הקלטת הגירסה הסופית.

הקרדיט על כתיבת השיר ANOTHER DAY ציין את פול ולינדה מקרטני. העובדה הזו עיצבנה את המו"לים של שירי מקרטני. זאת כי עד כה הם זכו לחצי מהרווחים על השירים. עכשיו, כשפול הכניס בכוונה את לינדה לקרדיטים, הוא הבטיח לעצמו הכנסה נוספת על חשבון החברה המו"ל, כשהקים אז חברת מו"לות משל עצמו.
הסינגל הזה יצא עדיין תחת שמו של פול מקרטני לבדו, אך האלבום RAM כבר יצא תחת פול ולינדה מקרטני - דבר שעיצבן עוד יותר את החברה המו"ל.

על פי החוזה המקורי, מקרטני היה חתום על חוזה מו"לות משותף עם ג'ון לנון עד סוף שנת 1972. על פי החוזה, אסור היה למקרטני או ללנון להוציא שירים בחברת מו"לות אחרת ואף לכתוב שירים עם מישהו אחר חוץ מאשר זה עם זה.

בעת הקלטת השיר נתן מקרטני לטכנאי האולפן, דיקסון וואן ווינקל, לבצע מיקס משלו לשיר. ווינקל עשה זאת והדפיס מאה עותקים של תקליטונים לשדרני רדיו. למחרת הוא שמע את השיר ברדיו וגילה לחרדתו כי תדר הבס היה חזק מדיי עד כדי השתלטות על השיר כולו. אך מקרטני אהב את זה.
צד ב' של התקליטון היה ההיפך הגמור מהשיר ANOTHER DAY. לשיר הזניח והלא ממש מוכר בצד ב' קוראים OH WOMAN OH WHY. השיר הזה צמח מג'אם ספונטני באולפן. מקרטני שר מילים על אדם שמבקש לשאול לפשר הסיבה שהמאהבת שלו ירתה בו.