ביום חמישי האחרון התכנסה הועדה למאבק בנגע הסמים והאלכוהול ומיגור האלימות בראשותו של סגן ראש העיר ומחזיק תיק מיגור האלימות ונגע הסמים והאלכוהול מר אילן יאיר בן סעדון.
בישיבה נכחו מנהל האגף לש"ח יעקב אלמוג, מנהלת העירונית למאבק בנגע הסמים והאלכוהול מיטל אשור, מנהלת מחלקה לנוער בסיכון טוני חי, חברי סיירת ההורים, מתנדבים ותושבים רבים.
בישיבה,  שהועברה בשידור חי בפייסבוק, הוצגו ע"י מיטל אשור, הפרוייקטים המתבצעים במהלך השנה: החל מחודש המאבק בנגע הסמים והאלכוהול, פרוייקט העצמה כחולה, תיאטרון נוער לנוער, תיאטרון נוער בבית ספר ברנקו וייס ותיאטרון קהילתי, קבוצת כדורגל, סיום פרויקט קולנוע, פרויקט עמיתים- בני נוער מבצעים שינוי, מתחמים שקטים וכמובן פעילות הזולה- מתחם הבילוי של בני הנוער בו מתנדבים חברי ארגון ליונס מודיעין.
 
בן סעדון: "הפעילויות שאנו מקיימים בעיר מודיעין עוזרת לנו לשמור על רמה נמוכה של התנהגויות סיכון בקרב בני הנוער. בעיר המונה כ- 95.000 איש, היה אפשר לצפות לאירועים רבים יותר של אלימות. בזכות שיתופי הפעולה שאנו מקיימים בעיר אנו מצליחים לשמור ולצמצם התנהגויות סיכון בקרב בני הנוער, החל ממשטרת מודיעין האחראית על האכיפה, חינוך בכל הנוגע להסברה, שירותים חברתיים האחראים על הטיפול, קתדרה להורות המעניקים כלים להורים לגלות מעורבות בבגרותם של בני הנוער וכמובן בני הנוער בפרויקט עמיתיל שהם הכלי הכי חשוב בפעילות שלנו, שכן אין יותר חשוב להעביר את המסר על ידי חבריהם באותו הגיל."
 
 בחלקה השני של הוועדה, נהנו החברים מהרצאה על 'חינוך למנהיגות כאלטרנטיבה להתנהגויות סיכון", הרצאה מרתקת עם  המרצה שגיא יניב, מרצה ואיש חינוך המתמחה בהובלת תהליכי מנהיגות בקהילה. שגיא דן בנושאים של חיזוק העולם הערכי וציוד בכלים המראים שאפשר להשפיע על המציאות, הן ברמה האישית והן ברמה החברתית. שגיא דיבר על סיבות טובות אשר יכולות להוביל לחשיבה ולעשייה חיובית. הציג סיבות טובות לקום ולעשות מעשה, למרות שהרוב בוחר באדישות בדרך כלל, ולבסוף השותפים בהרצאה מבינים ששינוי זו לא מילה גסה ושהכל תלוי ברצון שלהם ובדוגמה האישית.
 
יו"ר הועדה אילן יאיר בן סעדון הודה למנהלת העירונית מיטל אשור על מקצועיותה ועל עבודתה המסורה, שכן בזמן שכל העובדים כבר הדפיסו כרטיס ביום חמישי, מיטל המשיכה לעבוד גם ביום שישי בלילה הן בסיירת ההורים והן בזולה, על מנת לוודא מקרוב שהכול מתנהל כשורה.עוד אמר בן סעדון- "גאה להיות חלק מסיירת ההורים שמוכיחה כל פעם את חשיבותה בעצם הימצאות גורם בוגר במקומות הבילוי של בני הנוער. זאת פעילות המחייבת התמדה בלי להרפות שכן מוטלת עלינו המשימה להמשיך ולעשות ככל לאל ידנו על מנת לשמור ולהגן על בני הנוער, על הילדים של כולנו. וזאת הזדמנות מצויינת לקרוא להורים נוספים לבוא ולהצטרף לפעילות המבורכת. מברך את עשרות התושבים שהגיעו להיות שותפים בוועדה ועל האכפתיות שהנכם מגלים כדי לייצר חברה טובה יותר".