העירייה עדכנה השבוע על תחילת עבודות לשדרוג החניון בשדרות עמק דותן, מול היכל התרבות. במסגרת עבודות אלה ייסלל מגרש החנייה, יותקנו בו עמודי תאורה, יסומנו חניות ויותקנו אדניות גינון. כמו כן, יבוצעו עבודות גם בנתיב הדרומי של שדרות עמק דותן (לנוסעים מהקניון לכיוון שדרות יאיר פרג). עבודות אלה יכללו הקמת כיכר תנועה בצומת הרחובות עמק דותן עמק יזרעאל (בין היכל התרבות להולמס פלייס) והוספת מעבר חצייה מוגבה בין מגרש החנייה להיכל התרבות. 

בעירייה ציינו כי שיטת העבודה להכשרת מגרש החנייה תיעשה בשלבים כאשר בתחילה יבוצעו העבודות בחלקו הצפוני של המגרש (הצד הרחוק מהיכל התרבות). במהלך העבודות, שיימשכו כחצי שנה, ייחסם לחניית כלי רכב חציו הצפוני של המגרש. מתחמי החנייה הקיימים, מגרש החנייה של ההולמס פלייס ומגרש החנייה של המרכז המסחרי, יישארו פתוחים כמו גם חלקו הדרומי של מגרש החנייה. עוד הוסיפו בעירייה כי לרשות התושבים מתחם חנייה נוסף באזור, המיועד לכ-200 כלי רכב הנמצא בעמק יזרעאל, מאחורי מבנה הספרייה הציבורית, ע"ש משה שכטר.

במקביל לעבודות על מגרש החנייה, תחל העירייה גם בעבודות להקמת הכיכר בצומת עמק דותן ועמק יזרעאל. במסגרת העבודות תוקם כיכר חד נתיבית שייעודה למתן את התנועה ולאפשר כניסה ויציאה בטוחה מהצומת. מעבר החצייה המוגבה יאפשר גישה בטוחה יותר להולכי הרגל החונים במגרש החנייה והולכים להיכל התרבות, הספריה העירונית והמרכז הרב תחומי.

במסגרת העבודות צפויים להיות שיבושי תנועה באזור ותושבי העיר מתבקשים להישמע להנחיות השילוט והתמרורים ולנסוע בזהירות בהתאם לתנאי הדרך.

ראש העיר, חיים ביבס: "בד בבד עם הקמת מרכז העיר החדש והשכונות החדשות אנחנו פועלים לשדרוגן של השכונות הוותיקות. הסדרת מגרש החנייה בעמק דותן והקמת הכיכר, תשפר באופן משמעותי את הגעתם של מאות תושבים ומבקרים המגיעים אליו מדי יום ותשדרג את החניה במוקד בילוי, פנאי ותרבות זה."