מאת: רמי היפש

אילן בן סעדון נבחר ביום ראשון לתפקיד מזכיר סניף העבודה במודיעין. סגן ראש העיר מחליף את ערן חרמוני, שנבחר לפני כחצי שנה למזכ"ל המפלגה ומנסה לנער את הסניפים הרדומים לקראת הבחירות הארציות. בן סעדון גבר בבחירות על ענבר אדמון כשקיבל 65% מהקולות – או במספרים מוחלטים 24 מול 14.

בן סעדון מגיע ממשפחה פוליטית מאוד בלוד. אחיו, סגן ראש עיריית לוד, אלי סער, הוא פעיל ליכוד ותיק. "אני מקבל תמיכה מהמשפחה", אומר בן סעדון. "הם יודעים שאני אפעל למען האזרחים. אני מאמין בערכי מפלגת העבודה, בעיקר כעת כשאבי גבאי מוביל קו ציוני ומרכזי, שלא שייך רק לפעילי שוברים שתיקה והשמאל הקיצוני. אני אפעל למען הקשישים והחלשים, למען הצעירים שמתגייסים חדורי מוטיבציה בגיל 18 ובגיל 23 לא מוצאים עבודה ודירה במדינה ועוזבים לחו"ל. זה מצב בלתי נסבל".

ההתערות של בן סעדון במפלגת העבודה היא תולדה של כמה שנים. המפלגה אף תמכה ברשימה שלו, אילן במודיעין, בבחירות האחרונות ואחד מחברי הרשימה, גבי אדרי, הוא חבר סניף העבודה. הגב של המפלגה, לא יהווה שיקול בהחלטה האם להתמודד מול ראש העיר, חיים ביבס, בבחירות לרשויות המקומיות ב-30 באוקטובר 2018 וסביר שבן סעדון יסתפק שוב בסגנות. "אני לא חושב על זה כרגע", הוא מבהיר. "יש לי יחסי עבודה טובים עם ראש העיר ויש עוד זמן עד שאחליט אם להתמודד גם על ראשות העיר".

בן סעדון היה פעיל נלהב של עמיר פרץ בבחירות לראשות מפלגת העבודה. זה לא מפריע לו להתחבר לגבאי, שיגיע למפגש פתוח שיתקיים במוצאי שבת באולמי הבריאה במודיעין. "תמכתי בפרץ, אבל גבאי מראה מנהיגות ומדבר על הדברים שאני מאמין בהם", אומר בן סעדון.