החל משבוע זה הרשות לביטחון קהילתי בעיריית מודיעין מכבים רעות יצאה בקמפיין בנושא "מניעת בריונות ברשת" בשלטי החוצות בעיר. השלטים שימוקמו ברחבי העיר, יישאו מסרים בנושאים של שימוש נכון ומושכל במרשתת ובשימוש בטלפון הנייד, ומפרסמים את מוקד 105 אליו יכולים לפנות במקרה של פגיעה של ילדים ונוער ברשת.

מוקד 105 של משטרת ישראל מאויש על ידי שוטרים בעלי הכשרה רלוונטית והוא ערוך לטפל בפניות ודיווחים הנוגעים לפגיעות, אלימות ופשיעה כנגד ילדים ובני נוער במרחב המקוון,  בין היתר, הפצת תכנים פוגעניים, אלימות ובריונות ברשת,  פגיעה מינית ומקרים המעוררים חשש לאובדנות, וגם בפגיעות שאינן פליליות אך השפעתן עלולה להיות קשה - כגון חרם, נידוי ושיימינג.

מהרשות לביטחון קהילתי נמסר כי בנוסף לקמפיין זה, פועלת הרשות גם בנושא מניעת בריונות בבתיה"ס היסודיים בשיתוף עם מנהל החינוך בעיר והנהגת הורים עירונית, בין היתר, על ידי כך שהילדים וההורים נחשפים להצגות  ולדיונים בכיתה הקשורים לנושא.

אילן בן סעדון, סגן רה"ע ומחזיק תיק ביטחון קהילתי: "קמפיין החוצות הוא חלק מתוכנית רב שנתית שאנו מקיימים "ברשות העירונית לביטחון קהילתי" ומצטרף לפעילויות נוספות מתוך מחויבות שלנו לבני הנוער למגר ולצמצם התנהגויות סיכון ובריונות בגיל ההתבגרות וזאת לאור ההתמודדות והאתגרים החברתיים עימם מתמודדים ילדים ובני הנוער. לכן ראינו לנכון להשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותנו על מנת להעביר מסרים אלו להורים וכן לכל נערה ונער שהם מוגנים ואין הם צריכים להתמודד לבד מול בריונות כזו או אחרת ובטח שלא ברשתות החברתיות. מיגור תופעות אלה הם בראש סדר העדיפויות שלנו ונעשה כל שעל ידינו על מנת להעמיד לרשות בני הנוער שלנו את הכלים הטובים ביותר להתמודדות ולהעצמה אישית."

מיטל אשור מנהלת הרשות לביטחון קהילתי: "נושא זה נמצא בראש מעייננו ,כרשות שמטרתה לדאוג לתחושת המוגנות והביטחון של הילדים אנו עושים כמיטב יכולנו על מנת להעלות את המודעות בקרב הילדים וההורים בכל הקשור לסכנות האפשרויות ברשת."