הרשות להשקעות במשרד הכלכלה תיתן מענק לעיריית מודיעין, במסגרת מסלול סיוע לפרויקטים המקדמים התייעלות אנרגטית בסך 3,000,000 שקלים.

המסלול יצא לדרך בשיתוף פעולה של משרד האנרגיה, משרד הכלכלה והתעשייה, המשרד להגנת הסביבה ומשרד האוצר, למספר רשויות ב-4 השנים הקרובות. מודיעין מכבים רעות נמנית על הרשויות הראשונות שזוכות במענק.

המענק יאפשר לעירייה לבצע עבודות להחלפת גופי התאורה בעיר לחסכוניים יותר, מסוג לד. בנוסף להחלפת גופי התאורה, תתקין העירייה מערכת בקרה ושליטה על התאורה העירונית, אשר תוכל לדווח במקרים של תקלות. 

ראש העיר, חיים ביבס: "החלפת התאורה תתבצע בכל רחבי העיר ובכלל זה, פארקים, גינות ציבוריות ומגרשי ספורט ואין ספק, כי מהלך עירוני זה יהווה חלק חשוב ביישום מודל העיר החכמה אותו אנו מובילים בתחומים שונים לשיפור איכות החיים לתושבים, אני מברך את משרד הכלכלה על המענק והיוזמה להוביל שינוי תפיסתי וסביבתי. זוהי יוזמה חשובה גם עבור המדינה אבל גם עבור העיר"

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן: "התוכנית להתייעלות אנרגטית היא בשורה לרשויות המקומיות ולאיכות הסביבה בה אנו חיים. לצד החשיבות הסביבתית, יש לחיסכון בחשמל גם יתרון כלכלי - את הכסף שנחסך בחשבון החשמל של העירייה, ניתן לתעל לטובת תכניות נוספות, לרווחת תושבי העיר"

מהעירייה נמסר כי בשנתיים האחרונות הציגה העירייה התייעלות על ידי שימוש באמצעים טכנולוגיים במסגרת פרויקט "העיר החכמה". בזכות אותה התייעלות חסכה העירייה בשנות הכספים 2016 ו-2017, כ-2.5 מיליון שקלים שהופנו לטובת מערכת החינוך העירונית ולטובת פעילויות לטובת בני הגיל השלישי.