מאת: רמי היפש

ישיבות המועצה בקיץ, בעיקר הראשונה שבהן, מוקדשות באופן מסורתי למערכת החינוך בעיר. כבכל שנה, הודו במועצה למנהלי בתי הספר בעיר שהגיעו להישגים ובהם הרב שמואל רוזנבלום, מנהל הישיבה התיכונית לפיד מודיעין שזכה השנה בפרס החינוך הארצי ומנהלת אורט עירוני ד', גלית גולדברגר שבית הספר שבראשו היא עומדת זכה בפרס בית הספר המצטיין של רשת אורט.

ראש העיר, חיים ביבס ניצל את הישיבה המיוחדת על מנת לומר תודה גם למנהלים ולגננות שפרשו או התקדמו לתפקידים אחרים בחינוך והעניק להם תעודת הערכה אישית.

יותר ממחצית מתקציב עיריית מודיעין מופנה למערכת החינוך על שלל גווניה והדבר מהווה הזדמנות מצוינת עבור ראש העיר חיים ביבס, כדי להפגין עד כמה המערכת בעיר מפותחת. השנה, הישיבה היא גם הישיבה הפורמלית האחרונה לפני הבחירות לראשויות המקומיות. חברי המועצה אמנם יתכנסו עוד פעם אחת ב-26 באוגוסט, אבל זו תהיה ישיבה עם נציגי משרד הפנים שבה כל חבר מועצה יצהיר אם הוא ממשיך לקדנציה נוספת ולאיזו רשימה הוא שומר אמונים. כך שישיבת יולי היתה גם המועד האחרון שבה חברי המועצה יכלו לחמם מנועים ולשלוח הצהרות לקהל הבוחרים הפוטנציאלי.

כך ניצל סגן ראש העירייה, אילן בן סעדון את הסקירה על מערכת החינוך כדי להעלות את הבקשה שלו לבית ספר תיכון מקצועי בעיר. בקשה שנדחית כל פעם מחדש, אבל משמשת חלק ממסע הבחירות שלו.

פעמי בחירות ניכרו גם בשאילתות ובהצעות לסדר היום של אבי אלבז. חלקן דברים שהוא העלה כבר בישיבות קודמות. לצד הסכמה על כך שהמורה לפיזיקה של הטייסים, איליה מזין, ראוי להוקרה, אבל רק במועצה הבאה, עלו גם הצעות לכך שהעירייה תגיש בג"ץ נגד משרד הפנים על כך ששר הפנים אריה דרעי, נמנע מלאשר ברשומות את חוק העזר העירוני לגבי פתיחת בתי עסק במודיעין. ביבס נפנף את ההצעה בטענה שאין בכך צורך.

הצעה לסדר נוספת של אלבז, נגעה בנושא שמעסיק מאוד את תושבי מכבים רעות ומצליח להלהיט בכל פעם את הרוחות במועצה - תשלום האבטחה. כחלק מההסכם לאיחוד בין מכבים רעות ומודיעין, הוסכם כי תושבי הרובע ישלמו אגרה נוספת על אבטחה, אבל אלה טוענים שכבר כמה שנים שהאבטחה הזאת לא מספקת ומתרעמים על כך שהם משלמים יותר מתושבי מודיעין האחרים. אלבז הציע לאחד את התשלומים, ביבס ענה שחברי המועצה האחרים שייצגו את מכבים ורעות הודו שטוב להם במודיעין.

בשלב זה הבחינו חברי המועצה שאלבז הוא הנציג היחיד הנוכח במקום ממכבים רעות. "איפה איתן מנור", תהתה מירב פלג לגבי חסרונו של נציג כולנו מכבים רעות, שרק בישיבה הקודמת הושבע לחבר מועצה. "הוא כל כך נבהל ממה שראה". ביבס השיב שמנור, קברניט באל על, תקוע באחת הטיסות. בן סעדון מיהר להגיד שדן ליכטמן, תושב רעות מרשימתו, תקוע בכביש 6 וגם סגן ראש העיר שלמה פסי, מחזיק תיק מכבים רעות, נעדר מהישיבה. בנוסף להם נעדר מהישיבה, שרון מעוז, שלא ירוץ פעם נוספת.

רוחות הבחירות התחממו שוב לקראת הסוף כאשר שחר מי און דיבר על כך שהוועדה למען הילד, שבראשותה הוא עומד, התכנסה לדיון בנושא האלימות בגני הילדים לאור הטרגדיה בפתח תקוה שבה סייעת מואשמת בהריגת ילדה, וציין שנציגי החינוך בעירייה לא היו שם. זה הדליק את מויש לוי, המחזיק בתיק החינוך. "הנושא משמעותי ורק לפני שבועיים נכנסת אליו ואתה מאשים אחרים. זה לא קשור אליך בכלל". מה שהוביל תגובה נזעמת ממי און "ילדה נרצחה". אבל מהר מאוד הוא מצא את עצמו לבד מול חברי המועצה שתמכו בלוי ותקפו את מי און על כך שהוא מנסה לגרוף רווח פוליטי בנושא זה.