לקראת שנת הלימודים החדשה, ביצעה עיריית מודיעין מכבים רעות עבודות לצביעה מחודשת של סימוני כבישים. במסגרת העבודות, חודשה צביעת הסימונים בכבישים הפנימיים ובעמקים בשכונות, הכוללים כ-1,250 מעברי חצייה, קווי עצירה, נתיבים, פסי האטה ועוד. כאשר הדגש הוא על עבודות בקרבה למוסדות החינוך, על מנת להגביר את הבטיחות בדרכים ולאפשר לנוסעים ולתלמידים לזהות באופן ברור את סימוני הכביש.

מהערייה נמסר כי בקרוב תושלם גם הצביעה בשדרות החשמונאים מצומת שילת עד כיכר התחבורה וכן יושלמו עבודות הצביעה בכבישים הראשיים כמו כביש 431 – יצחק רבין. עוד נמסר מהעירייה כי העבודות הן המשך ישיר של הפרויקט שהתחיל בחודש מאי לאחר פרוץ משבר הקורונה, אשר אפשר לבצע את העבודות כשמוסדות החינוך היו סגורים. בתקופה זו, כ-120 סימוני "נשק וסע" נצבעו ליד 28 בתי הספר היסודיים בעיר בצבע אדום ובולט, וכן החלו לחדש סימוני שערי חירום ליד בתי הספר, וצביעתם צפויה להסתיים השבוע.

העבודות מבוצעות על ידי מחלקת אחזקת תשתיות תחבורה בעירייה, והן מתקיימות מדי שנה במהלך חודשי יולי ואוגוסט. בעירייה הדגישו כי העבודות מבוצעות בשעות הלילה, על מנת לאפשר את הצביעה המחודשת בזמנים בהם התנועה בכבישים דלה ובכך למזער את שיבושי התנועה עבור התושבים.

היערכות מערך האבטחה למוסדות חינוך

שנת הלימודים שתיפתח בשבוע הבא בגני הילדים ובתי הספר ברחבי העיר, כוללת גם מערך חשוב של אבטחת מוסדות החינוך. מערך זה כולל עשרות מאבטחים המוצבים במוסדות החינוך בעיר, ניידות אבטחת גני ילדים, ניידות ביטחון, ניידות שיטור, מפקחים וקב"טים, אשר כולם פועלים למען מטרה משותפת וחשובה, של אבטחה נכונה, מהירה ויעילה בשגרה ובחירום לאורך שנת הלימודים.

המערך הנרחב נמצא תחת אגף הביטחון ושירותי חירום בעירייה, אשר תדרך כבר במהלך הקיץ את הגננות, הסייעות, רכזי הביטחון ומנהלי בתי הספר לקראת השנה החדשה בנושאים שונים הקשורים לביטחון ושעת חירום.

מהעירייה נמסר כי מערך האבטחה בבתי הספר בעיר כולל מאבטחים חמושים בעלי הכשרה מתאימה ומפקחים כאשר על כל המערך  אחראי מנהל מחלקת אבטחת מוסדות חינוך באגף ביטחון באמצעות קב"טי מוסדות החינוך. מערך האבטחה של גני הילדים כולל הפעלת מוקד ביטחון ייעודי לטובת אבטחת גני ילדים, מערך ניידות אבטחת גני ילדים, מערכות מיגון ונעילה אלקטרו מגנטית עם אינטרקום ומצלמה וקודן בשערי הכניסה למתחמי גני הילדים, קודן בדלת הכניסה לגן וכן מערכת אינטרקום הכוללת מצלמה ומסך, לחצן מצוקה וטלפון חירום בכל גן.

סיירי הבטחון מבצעים ביקורות וסריקות מקיפות בתוך גני הילדים ובבתי הספר, לפני תחילת יום הלימודים, במהלכו ובסיומו.

לצד פעילות זו מפעילה העירייה מוקד ביטחון עבור כל גני הילדים ובתי הספר ובו מוצב מוקדן שעיסוקם המרכזי לטפל בפניות המגיעות מגני הילדים ובתי הספר. המוקד זמין לכל גננת/סייעת/צוות חינוכי בכל זמן הפעילות בעזרת לחצן המצוקה וטלפון חירום המקשר את כל הגנים ישירות אליו. בעת שליחת אות מצוקה מתקבל מענה מידי על ידי המוקדן ובגן הילדים נפתח קו טלפון ורמקול באמצעותו תוכל הגננת או הסייעת לשוחח עם המוקדן גם ללא הרמת השפופרת. כאשר במקביל המוקדנית שולחת ניידת אבטחה לגן.

על פי נהלי מערך זה, הכניסה לגני הילדים נעשית באמצעות קוד שניתן להורים ע"י הגננת והסייעת כאשר בכל בוקר במהלך שנת הלימודים תתאפשר כניסת הילדים והוריהם לגן באמצעות הקשת קוד בשער הכניסה למתחם החל משעה 07:30 ועד השעה 08:30 בלבד. ההורים מתבקשים להביא את ילדיהם לגן עד השעה 08:30 וזאת ע"מ לאפשר את שגרת הפעילות בגן ללא הפרעות של כניסות מאוחרות. כניסה לגן לאחר השעה 08:30 תתאפשר רק באמצעות האינטרקום המותקן בשער הכניסה למתחם הגן.

עוד נמסר מהעירייה כי במהלך הקיץ עברו כל עובדי אגף הביטחון הכשרה והשתלמות בנושאים מגוונים הכוללים: התנהגות מבצעית, נהלי אבטחה, הגשת עזרה ראשונה שכללה בין היתר ביצוע החייאה ושימוש במכשירי "מפעם" (דיפיברילטור), ביצוע מטווחים ועוד. ניידות הביטחון וסיירי אבטחת גני ילדים הם הראשונים להגיב לכל קריאה בעיר והראשונים להגיע לכל זירה ברחבי העיר וחשוב שידעו לתת את המענה המבצעי והרפואי הראשוני הנדרש עד להגעת כוחות חירום והצלה מקצועיים.