צילום: מודיעין נט

ביום חמישי, 7.1.2021 בחצות, יחל סגר מהודק יותר אותו אישרה הממשלה, עקב התחלואה הגבוהה המזנקת בשבועיים האחרונים, זאת על אף המגבלות שהוטלו ב-24.12.

על פי הנחיות קבינט הקורונה, הגבלות הסגר יכללו סגירת כלל מוסדות החינוך, למעט החינוך המיוחד. כמו כן, על פי מתווה הסגר חל איסור על שהייה בבית של אדם אחר למעט משפחה גרעינית, וקיימת הגבלת תנועה עד 1,000 מטר ממקום המגורים, למעט מקרים חריגים, יציאה להתחסן או להיבדק.

מבחינת התקהלות, על פי התקנות מותר עד חמישה אנשים במבנה ועשרה אנשים בחוץ, לרבות תפילות בבתי כנסת. התחבורה הציבורית תעבוד במתכונת מצומצמת של 50%.

בעיריית מודיעין מכבים רעות הדגישו כי למעשה כבר מיום שישי 8.1, לא יתקיימו הלימודים באופן פיזי בבתי הספר ובגני הילדים כולל מערך הצהרונים של עמותת סחלבים, לרבות בחינוך המיוחד. בתי הספר נערכים למערכת שעות המותאמת ללמידה מרחוק, כפי שנעשה בסגרים הקודמים.

בשל הסגר, לא תתאפשר קבלת קהל בעירייה לרבות אגפי העירייה השונים וחברות הבת של העירייה. העירייה כמובן תמשיך להפעיל שירותים חיוניים כדוגמת – המוקד העירוני, שמירה על ניקיון העיר, שירותי ביטחון, שירותים חברתיים, חמ"ל הקורונה וכדומה.

השירות הפסיכולוגי החינוכי יעבוד גם בימי הסגר, כאשר הורים ותלמידים יוכלו ליצור קשר דרך המוקד העירוני בכל ימות השבוע. מחלקת הקליטה גם היא תמשיך ללוות ולהוות כתף תומכת עבור העולים החדשים בעיר. המחלקה תמשיך לעבוד גם מרחוק דרך הזום כל יום ולתת להם את התמיכה הנדרשת. בנוסף, כמו בסגר הקודם, רכזות הקליטה יצרו קשר טלפוני עם עולים אשר נמצאים בבידוד, עולים קשישים וכל מי שזקוק לעזרה במיוחד בתקופה מורכבת זו.

אגף קהילה, גם הוא יפעיל את קו החירום למען האזרחים הוותיקים במספר 053-2204973. יש לשמור מספר זה בטלפון הנייד, על מנת לקבל עדכונים שוטפים מן האגף וכמובן ליצור קשר לסיוע ועזרה בימי הסגר. גם פרויקט "קהילה בבידוד" אותו מפעיל האגף ימשיך בימי הסגר עבור תושבים שנמצאים בבידוד ואין באפשרותם לקבל סיוע, כדוגמת שינוע תרופות, מזון ועוד. ניתן ליצור קשר עם המוקד העירוני 106.

האגף לשירותים חברתיים יאפשר קבלת קהל במקרים חריגים ומקרי חירום בתיאום מראש בלבד, אך יעניק שירות טלפוני עבור התושבים במספר – 073-2329444 עד השעה 16:00 ולאחר מכן, דרך המוקד העירוני 106. האגף ימשיך לבצע שיחות טלפון יזומות יומיומיות לקשישים ומשפחות מטופלות באגף.

אגף חברה, נוער וצעירים מעדכן כי ימשיך לתפעל את עמוד הפייסבוק והאינסטגרם של "נוער מודיעין מכבים רעות", שם ניתן יהיה למצוא עדכונים לנוער ופעילויות שונות. תנועות הנוער ימשיכו לא לפעול ומרכז הצעירים "יודה" ימשיך להיות סגור.

השירות הווטרינרי העירוני לא יאפשר קבלת קהל, ולא יהיו חיסונים כנגד כלבת בכל תקופת הסגר.

בהתאם להחלטת הממשלה להדק את הסגר, החל מיום שישי 8/1/21 תיסגר מערכת החינוך ואיתה גם מערך הצהרונים, הגנים ומעון היום של עמותת סחלבים.

בהתאם לכך הקפיאו עמותת סחלבים ועירוני מודיעין, את פעילויות הספורט ושיעורי הנגינה הפרטניים בקונסרבטוריון העירוני. כאשר הפעילויות יחזרו לפעילות סדירה יבוצע קיזוז או השלמות בהתאם למועד החזרה.

בעירייה מזכירים כי שירותים רבים ניתן לבצע באופן דיגיטלי בקליק ובנוחות מן הבית, כדוגמת תשלומים מקוונים, פניות למוקד העירוני ושירותי הנדסה.