הדי הבחירות לכנסת ה-25 עדיין הורגשו בישיבת מועצת עיריית מודיעין-מכבים-רעות שבה אושר תקציב העירייה לשנת 2023. התקציב מתקרב ל-841 מיליון שקל ומתחיל להתקרב לקו המיליארד. גידול נאה אחרי שרק לפני כמה שנים חגגו בעיר את רף חצי מיליארד השקלים.

הישיבה המשמעותית לאישור התקציב נערכה בהנהלת העירייה ביום ראשון בשבוע שעבר, אז במשך חמש שעות שמעו כל חבריה, גם אלה באופוזיציה, את מנהלי המחלקות השונים ואת הגזבר יניב עמוס מפרט את כל הסעיפים.  

הישיבה ביום רביעי היתה פורמלית יותר והיא גם נערכה יממה אחרי הבחירות הארציות וחברי המועצה נראו עדיין טרודים בתוצאות. אבי אלבז, למשל, היה היחיד מסיעתו שהגיע לישיבה וראש העיר, חיים ביבס, לא
התאפק ושאל בבדיחות האם גלעד בהירי, איש מרצ וחברו של אלבז למודיעין חופשית, מפקח על הבחירות ובודק איפה הקולות החסרים של המפלגה.

אלבז ניסה לאתגר פוליטית את ביבס: "ראיתי היום מישהו בעיר שאמר שאתה צריך להיות מאוכזב מהתוצאות כי יכולת להתמודד על תפקיד בכנסת או על ראשות הליכוד אם נתניהו היה מפסיד". ביבס לא התרגש: "אל תדאג, אני נשאר כאן ולשנים רבות".

אלעד שמעונוביץ', שיחד עם שחר מי און פעל בשורות המחנה הממלכתי העיד שביבס אכן שמח מתוצאות הבחירות: "הוא נראה רגוע, אבל הוא חגג עלינו הבוקר בוועדת תכנון ובנייה".

בחזרה לתקציב שהוצג במצגת מושקעת: הוא מסמל גידול מתקציב 2022 לעיר שעברה את רף 101 אלף התושבים. מחצית מהתקציב יושקע בחינוך והגזבר עמוס ציין באחד השקפים כי ההשקעה פר ילד במודיעין גדולה יותר מההשקעה של ערים אחרות בסדר הגודל שלה ובאיתנות הפיננסית של העיר. העלייה המשמעותית בתקציב היתה בתחום הרווחה – 26% והיא נובעת גם מהסכמים עם העובדות הסוציאליות.

פרויקטים עתידיים בעיר כוללים הקמת אצטדיון כדורגל עירוני במרכז עינב (ישפרו), שאולי ישמש את עירוני מודיעין שזכתה השבוע בניצחון היסטורי בליגה א', בניית ארנה (אולם כדורסל) ומרכז אומנויות לחימה וכן האוניברסיטה העתידית – שעדיין לא ברור מתי תוקם ומי הגוף האקדמי שיהיה חלק ממנה. ביבס ציין שיש מגעים עם אוניברסיטת רוצ'סטר בארה"ב.

אחרי הצגת התקציב התחיל סבב חברי המועצה - אלבז פתח וביקר קצת את התקציב, אילן בן סעדון הכין מראש נאום של כמה דקות שבו ביקר קשות את התקציב, את ראש העיר, ציין דברים שלא נמצאים בו ואת סבלן של הסייעות שעובדות משמונה עד חמש – אך לא נראה שחברי המועצה התרשמו מכך. גם חברי הקואליציה דיברו על היבטי התקציב מבחינתם. רובם בצורה חיובית, אם כי מי-און שממונה גם על רווחת בעלי החיים דיבר גם על קהילת החתולים ומאכילי החתולים שעדיין לא מקבלים מענה.

זו היתה ישיבת המועצה האחרונה לשנת 2022. הישיבה הבא בינואר תתקיים כבר בפתיחת שנת הבחירות לרשויות המקומיות. ייתכן שאז הדברים יהיו סוערים יותר.