מאת: רמי היפש

בעוד פחות מחמישה חודשים יתקיימו הבחירות, אבל לא בטוח שבמודיעין יודעים על כך. המערכת רדומה, לראש העיר אין יריבים מולו וגם ישיבות המועצה עד אתמול היו מנומנמות. אבל אתמול זה השתנה.

זה קרה כשאבי אלבז העלה הצעה לסדר היום על הנהגת בחירות ירוקות בעיר. בחירות ללא שלטי פרסום במרחב הציבורי וללא פלאיירים ומאבקים בין הפעילים השונים. ההצעה קיבלה תמיכה מפתיעה מצדו של סגן ראש העיר אילן בן סעדון, מה שהרגיז את ראש העיר חיים ביבס.

בן סעדון נזכר במערכת הבחירות הקודמת, שבה ניהלו הפעילים שלו ושל ביבס מאבקים על שלטים במקומות שבהם אפשר היה לתלות שלטי בחירות, גם שמעון גואטה, יו"ר המטה בבחירות הקודמות נזכר בכך והשניים החלו להתווכח כשגם ביבס לא נותר מאחור והראה שיש לו מיילים של בן סעדון לגיוס פעילים ובוחרים שהגיעו מוועדי עובדים שונים. "אתה לא תעשה פה שכונה. הבחירות פה לא יהיו כמו בבית שאן או בלוד", קרא ביבס. "אני מבין למה אלבז ורשימות קטנות רוצים בחירות מנומנמות כי אז לא יגיעו אנשים להצביע, אבל למה פתאום אתה רוצה בחירות ירוקות? לא אהפוך את הבחירות לשכונה".

בן סעדון הופתע מהמיילים והמשיך בוויכוח, בעיקר כשביבס, גואטה ושחר מי-און ניסו לשווא לשכנע אותו להתמודד בבחירות לראשות העיר. ביבס אף הציע מנדט לאלבז אם הוא יחליט להתמודד מולו, אבל לא נענה. ההצעה של אלבז נפלה, כמו גם ההצעה של ביבס שמישהו יתמודד מולו.

מנור אין – הנדלר אאוט

פתיחת הישיבה הוקדשה לאייל הנדלר שהחליט לאחר ארבע שנים במועצה לפרוש לפני סוף הקדנציה, כדי לאפשר לאיתן מנור לצבור מעט ניסיון מוניציפלי, שעשוי לעזור לו בבחירות הקרובות. הנדלר זכה לשבחים מראש העיר וחברי המועצה. שיבחו את המקצועיות שלו, השקט שלו והעובדה שתמיד היה ענייני.

IN

מויש לוי, לצד דברי השבח היה גם צריך להכניס בדיחה כדי לנפץ את האווירה הסכרינית :"אומרים שאומרים שבחים כשאדם פורש או שהוא מת. אבל רק באחד מהם יש מישהו אחד שמאמין לדברים", הוא אמר וכמובן שיבח את היכולת של הנדלר במועצה.

הנדלר קיבל את התמונה שמגיעה לכל חבר מועצה עוזב, סיכם את הקדנציה, הציג את מנור שישב לצדו ואותו הוא מכיר קרוב ל-20 שנה: "נתקעתי בטורונטו ועליתי על מטוס אל על שהגיע ריק מלוס אנג'לס ובו פגשתי את איתן ומשם אנחנו חברים". אנקדוטה כמעט דומה היתה לאלבז שהזכיר שהוא היה בקורס טיס עם מנור, רק שמנור המשיך משם לקריירה צבאית בחיל האוויר ואזרחית באל על.

OUT

מנור בא בעיקר לשמוע וללמוד. הוא הציג את הרזומה שלו, נשבע כחבר המועצה, הודיע שלא תמך באיחוד בין מכבים רעות למודיעין אבל כעת הוא תומך בכך והצביע בטעות בעד שאילתה של אלבז ואחר כך התיישר לפי הכלל.

את הישיבה חתמה מצגת של מיכל ענבר-פרפרי, מנכ"לית החברה הכלכלית על מוזיאון החשמונאים שיקום במרכז העיר ואמור להיות מודרני, אינטראקטיבי ובעל מנהרת זמן. כל הנוכחים התרשמו ואישרו את הקמת המוזיאון.