עיריית מודיעין מכבים רעות מעדכנת השבוע על מינויה של ד"ר מאירה בן זקן דראי למנהלת השירות הפסיכולוגי חינוכי בעירייה, ד"ר בן זקן דראי נבחרה לאחר מכרז והיא תחליף את שפרה טרייביץ', שפרשה לגמלאות. טרייביץ' הקימה את השפ"ח במודיעין מכבים רעות וניהלה אותו מאז ועד היום במשך 25 שנים.

שפרה ליוותה את הצוותים החינוכיים כבר מהשלבים הראשונים של העיר והתמודדה יחד עם צוות השפ"ח עם כלל האתגרים שנבעו מעצם הקמת עיר חדשה, מבניית קהילה ועם מעבר משפחות וילדים מיישובים אחרים בארץ.

שפרה טרביץ' מנהלת השפ"ח פרשה לגמלאות לאחר 25 שנים.

בתיה שוכן-אורבוך ראש מינהל חינוך, נפרדה השבוע משפרה ואמרה: "שפרה ניהלה ביד רמה, רגישות מחד והמון אסרטיביות מאידך. בנתה מערך של שרות פסיכולוגי מאוד חשוב ומשמעותי למערכת החינוך, לצוותים, למנהלים, להורים ולכלל הקהילה. בעיר שבה לפחות 90% מבתי האב הם בעלי עניין במערכת החינוך. השרות הפסיכולוגי נתן ונותן מענה בצניעות ובשקט עם המון עבודה קשה, חריש עמוק בנבכי הנפש של הדמויות השונות במערכת. אנו גאים ששפרה היא זו שהייתה עמנו והקימה את השפ"ח בעיר, יהיה קשה לנו עם פרישתה אבל, לאחר חצי יובל שנים, הקמה ומיסוד של מערכת לתפארת אנו מאחלים לה פרישה מהנה ובריאה".

מעיריית מודיעין נמסר כי ד"ר בן זקן דראי שתיכנס לתפקידה בקרוב, בעלת דוקטורט בפסיכולוגיה חינוכית מאוניברסיטת פורדהם בניו יורק ולה ניסיון עשיר בתחום הפסיכולוגיה החינוכית, כמנהלת, פסיכולוגית, מרצה וחוקרת. בתפקידה האחרון שימשה כמנהלת מדור מחקר וניהול ידע בשירות הפסיכולוגי החינוכי ת"א-יפו. ד"ר מאירה בן זקן מסרה כי היא נרגשת להיכנס לתפקידה החדש ולקבל את ניהול השירות הפסיכולוגי מידיה הנאמנות של ד"ר טרייביץ, ומקווה להמשיך ולפתח את השירות הפסיכולוגי החינוכי במטרה לעודד התפתחות ורווחה נפשית עבור מערכת החינוך וקהילת העיר.