כבר כמה שנים שמודיעין-מכבים-רעות מנסה למתג את עצמה כעיר אוניברסיטאית, אבל לא מצליחה למצוא מכללה שתגיע אליה. גם הניסיונות לשווק את הקרקע היוקרתית במרכז העיר דרך רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) לא צלחו ובמודיעין החליטו לקחת את העניינים בידיים.

ראש העיר חיים ביבס רתם את מועצת מודיעין לעניין והוחלט שהעירייה תגבש תוכנית משל עצמה שתועבר לאישור הגורמים הממשלתיים. אחרי חודשים של עבודה מאומצת הראה ביבס לחברי המועצה מצגת של רובע הסטודנטים והקמפוס שיוקמו במגרשים A601 ו-202 – בסמוך לבריכה העירונית, לכיכר התחבורה ולקניון.

הדמייה - דוברות העירייה

ביבס פירט בישיבת המועצה את האפשרויות השונות ברובע הצעירים. התמהיל יורכב רובו מדירות קטנות שימשכו צעירות וצעירים לרובע ויציע סוגים שונים של דירות להשכרה. לכל בניין תהיה קומת מסחר שתשרת את התושבים, וישולבו בו על פי התכנון הראשוני, גם חללי עבודה ואזורים משותפים כמו חדר כביסה וחדר כושר. גודל המבנים ומספרן של הדירות שייבנו תלוי כבר ביזם שייקח על עצמו את הפרויקט.

המטרה של המועצה היא להציג את התוכנית בפני חברות יזמיות שייקחו את הפרויקט במתכונת BOT, שבו היזם מקים את הפרויקט ומקבל את האפשרות להפעיל אותו למשך 25 שנה. "היזם הוא זה שיביא את המכללה", אמר ביבס שהודה שהיו ניסיונות לקדם מוסדות אקדמיים אחרים, כולל משא ומתן מתקדם עם מכללת שערי מדע ומשפט מהוד השרון.

ראש העיר, חיים ביבס אמר השבוע: "אחד הדברים שאני חולם לבצע כראש עיר הוא ללא ספק הקמת מגורי סטודנטים וצעירים בשילוב קמפוס חדשני. היום יוצאת בשורה חשובה מאוד לדור העתיד של העיר, להם אנו רוצים לסייע באמצעות דירות קטנות ואטרקטיביות, עם מחירים שפויים ומוגדרים מראש, מתוך מטרה לאפשר להם ליהנות בעיר מחיי קהילה, לימודים גבוהים, תרבות ופנאי תוססים, ברובע ייחודי שיתוכנן עבורם. עכשיו מתחילה העבודה האמיתית והמרגשת, החל משלב התכנון ועד לביצוע ונעשה זאת עם הרבה חשיבה, תכנון והקשבה לצעירים, השותפים המלאים שלנו להצלחתו של הפרויקט".   

על מה עוד דיברו בישיבה החודשית של מועצת העיר?

את הישיבה התחילו בברכות לאלי סבח על עלייתה של עירוני מודיעין לליגה א'. ביבס הבטיח שהעירייה תכין את המגרש לליגה והותיר לסבח את העבודה הקשה של הכנת הקבוצה לליגה השלישית. היא נמשכה בפרידה מאווה רוכמן, מנהלת רשת הספריות העירונית, שפורשת לגמלאות אחרי יותר מ-20 שנות ניהול בעיר והמשיך בעדכוני קורונה (כ-1,000 מאומתים בעיר) ועדכוני תרבות שכללו גם הבטחה להופעה בקיץ של שלמה ארצי בענבה.