מאת: רמי היפש

ענבה סגור או פתוח?

כמה שעות לפני ישיבת המועצה החודשית במודיעין התפרסם כי תקנה חדשה של משרד הפנים תוכל להתיר לעיריות לחייב כניסה בתשלום מתושבי חוץ בפארקים עירוניים וכולם נזכרו בפארק ענבה.

העניין עלה גם בישיבת המועצה, אבל ראש העיר חיים ביבס מיהר לצנן את התלהבות הטוקבקיסטים: "מדובר בטיוטה ולא בהחלטה רשמית. היא תעבור שינויים וגם תעמוד למבחן בית המשפט", אמר ביבס והבהיר שהעניין לא יתממש כל כך מהר ושהפארקים בכל הערים, גם במודיעין, יהיו פתוחים לציבור.

הצעות ושאילתות

אבי אלבז, יו"ר מודיעין חופשית, ניסה להעלות לסדר היום במועצה כתבה שנערכה לפני כמה שבועות ב'כאן', תאגיד השידור הציבורי, שבה נטען שהרב הראשי של מכבים רעות, יעקב צ'יקוטאי, ניסה להשפיע על תיקי גירושין ולהתערב בעניין אצל דוד לאו, הרב האשכנזי הראשי לישראל ומי שהיה הרב הראשי האשכנזי של מודיעין. אלבז הגיש זאת בצורת שאילתה. שאילתה היא מצב שבו חבר מועצה שואל שאלה קצרה וראש העיר עונה כן או לא. השאלה של אלבז היתה האם צ'יקוטאי הגיע לשימוע לפני פיטורים. התשובה הקצרה של ביבס היתה "לא". הוא גם הסביר שראוי במצב הזה שתוגש קודם תלונה במשטרה נגד צ'יקוטאי, מה שלא נעשה עדיין.

אלבז העלה גם הצעה לסדר לגבי הרחבת שטח בתי כנסת ברחוב הבדולח בשכונת קייזר במודיעין. לטענת אלבז,  שני בתי הכנסת ברחוב – אוהל רחל הספרדי וחושן מודיעין יורחבו בשטח, שיקלוט לתוכו גם את בית הכנסת תפארת חן שפועל מעל גן ילדים. כאן כבר התנהל ויכוח על כדאיות הפרויקט ומצוקת המיקום של בית הכנסת על הגן ועל מגרש החניה המיועד, שלטענת אלבז לא יקום בשל ההרחבה. ההצעה לסדר היום נדחתה.

עניין הקצאות מבנים לבתי כנסת עלה גם כשנדונו ענייני התב"רים. אלבז העלה מגרש שהוקצה עבור בית כנסת ואליו ואל חברי סיעתו, גילעד ביהרי ואיתי אלמוג בר, הצטרף גם שחר מי-און שמקבל אפשרות להצביע נגד בנושאי חופש דת.

מחליפים את הניירת בטאבלטים

בסיום הישיבה הקצרה התברר שחברי המועצה מנסים לעבור לירוק. הועלתה הצעה שהם יתייצבו לישיבות עם טאבלטים שאליהם יועברו המסמכים. ביבס חשב שהעניין לא יעבור סופית כי אין הסכמה של 100%, אבל התברר שאילן בן סעדון השיג את חתימתו של גבי אדרי שנעדר מהישיבה וכך הקידמה הגיעה למודיעין.