"זאת היתה הישיבה הראשונה שנמנעתם בהצבעות ולא הצבעתם נגד", החמיאה עדי מן, חברת המועצה מהקואליציה לאנשי סיעת 'מודיעין חופשית' לאחר ישיבת המועצה הקצרה והמחויכת שהתקיימה בעיריית מודיעין מכבים רעות ביום רביעי האחרון (9.6).

לאנשי מודיעין חופשית היו סיבות לחייך, הסיעה בת שלושת החברים – אבי אלבז, איתי אלמוג בר וגילעד ביהרי – אנשי מפלגות העבודה ומרצ שבדרך לממשלה בכנסת, ופתאום מרגישים שמעמדם השתדרג. זה בא לידי ביטוי כשדנו בהצעה לסדר של ביהרי על תחבורה ציבורית אשר תכלול מוניות שירות שיפעלו בשבת בעיר, כשראש העיר חיים ביבס, אמר להם "עכשיו שרת התחבורה (מירב מיכאלי, ר"ה) תהיה מהמפלגה שלכם, נסמיך אתכם לדבר איתה". הם היו כל כך מוחמאים מהמעמד שאלמוג בר אף הפטיר בצחוק שכחלק מהקואליציה הם מבקשים יותר כיבוד בצד שבו הם יושבים.

ליד השלושה, מול ביבס, ישב אילן בן סעדון. סגן ראש העיר עד לפני שלושה חודשים ומי שמנסה למצוא את מקומו. מצד אחד בן סעדון עדיין חלק מהקואליציה. מהצד השני הוא מנסה לאתגר את ביבס בהצעות לסדר. בן סעדון הציע שהמועצה לא תעלה את הארנונה ב-2022 מיוזמתה ואף תבקש ממשרדי הפנים והאוצר לוותר על ה"טייס האוטומטי", המנגנון שקובע את העלייה הקבועה בארנונה. ביהרי הזכיר לבן סעדון שהוא עצמו העלה את אותה הצעה לסדר בשנה שעברה, ואז בן סעדון הצביע נגדה.  כמו בשנה שעברה, גם הפעם ההצעה הזאת נדחתה.

שתי ההצעות האחרות לסדר היום היו על נושאים שלא היתה בהם מחלוקת משמעותית. שמעון גואטה הציע שהעירייה תמצא דרכים להעסיק את בני הנוער בחופש הגדול - בן סעדון טען כנגדו שהם כבר עושים זאת, לאחר שהוא יזם את זה בעבר. הצעה נוספת לסדר העלה אלמוג בר, אשר הציע, בעקבות רעיון שהעלה תושב העיר, להקים שביל סובב מודיעין שיישק לשביל ישראל וממנו יצאו נקודות הליכה ליד אתרים משמעותיים בעיר. ההצעה לא נדחתה, אבל ביבס אמר שהוא יבדוק את העליות וציין ש: "אם זה יהיה יותר מ-100 מיליון שקל, אעדיף להפנות את הכסף הזה לדברים אחרים".

ייתכן שהעובדה שביום ראשון אמורה לקום ממשלה הובילה לאווירה הנינוחה במועצת העיר. אחרי ארבע מערכות בחירות גם במודיעין רוצים שקט, כולל אנשי הליכוד שלא ממש מרוצים מהממשלה המוקמת. ביבס גם ניבה שהממשלה לא תיפול כל כך מהר כמו שמנבאים. כשאלבז אמר לו שזה מה שהוא טען לפני שנה, השיב ביבס במה שנראה כביקורת נדירה וקטנה כלפי מפלגתו: "היא יכלה להחזיק הרבה זמן, אבל הפרו הסכמים".